Jdi na obsah Jdi na menu

NEWSLETTER - ČERVEN 2012

10. 6. 2012

angel-and-man---newsletter.jpgANDĚLÉ SE SNAŽÍ O TO, ABY VÍCE MUŽŮ UZNALO JEJICH EXISTENCI A ŽÁDALO JE O POMOC

Andělé by byli rádi, kdyby jim věnovalo pozornost více mužů a kdyby si i muži uvědomili, že mají také strážného anděla. Mnoho mužů, se kterými se setkávám, si myslí, že andělé jsou blábol nebo výmysl. To je částečně odraz toho, co naše moderní společnost z andělů udělala. Andělé jsou ohromně mocné bytosti, které v celé historii lidstva vzbuzovaly strach i úctu a vykonaly velké věci. Někteří lidé se je ale pokoušeli zbanalizovat a udělat z nich roztomilé postavičky přinášející štěstí a volná místa na parkování. Někdy jsem úplně v šoku z toho, jak lidé míchají dohromady anděly a víly.
 
Muži mají sklon více než ženy chtít udělat všechno sami. Chtějí připsat všechen svůj úspěch sami sobě a obecně neradi přiznávají, že Bůh či andělé by mohli mít jakýkoliv vliv na jejich úspěchy. Nicméně vím, že kdyby muži na chvíli přestali předstírat, že mají všechno pod kontrolou, a požádali anděly o pomoc, jejich život by byl mnohem snadnější. Dívali by se na život pozitivnějším a optimističtějším způsobem a svět by byl hned lepším místem. Muži by byli silnější a dokázali by více pomoci jak sami sobě, tak lidem, které milují, i těm, kteří jsou slabší než oni.
 
Před několika lety ke mě přišla na autogramiádě jedna milá maminka s třemi dětmi.  Řekla mi, že muž je odvezl na autogramiádu, ale odmítl jít dovnitř. Řekla mi, že jí a jejím dětem hrozně pomáhá vědět, že mají strážného anděla, ale že se jí zatím nepodařilo přesvědčit jejího muže, aby si přečetl Andělé v mých vlasech. Asi za hodinu potom, stále jsem ještě dávala podpisy, jsem zahlédla celou rodinu, tentokrát i s tatínkem. Vypadal, že tam byl dovlečen. Musela jsem se smát, protože byl obklopen velkými vysokými bílými anděly a vypadalo to, jako by se i oni snažili, aby odtamtud neutekl. Zavolala jsem si je k sobě a ta žena mě požádala, abych požehnala jejímu manželovi. Požehnala jsem mu. Odešel, ale ani ze mě, ani ze své ženy nebyl vůbec nadšený! Asi rok nato jsem byla velmi potěšena, když mě na jiné autogramiádě na něj upozornili andělé.  Čekal ve frontě (dobrovolně!) se svou ženou. Když se ke mě dostali, řekl mi, že si nakonec přečetl Andělé v mých vlasech. Poděkoval mi a řekl, že jeho život se hodně změnil k lepšímu. Řekl mi, že je teď lepším manželem a otcem. Díky vědomí, že má strážného anděla neustále u sebe, odpadlo z jeho života mnoho stresu.
 
Na nedávné akci ve Švýcarsku, mě andělé upozornili na jednoho muže, kterému mohlo být kolem 40. Seděl v druhé půlce sálu mezi publikem. Andělé mi řekli, že tam není, protože věří na anděly, ale že tam je proto, že je na mě hrozně naštvaný. Zasahovala jsem do jeho života, aniž bych to věděla. On a jeho přítelkyně se hádali kvůli víře v anděly. On se vysmíval jí a její víře a ona odešla. Andělé mi řekli, že tam je sám, že ona o tom neví (a ani  tam sama není). Chtěl dokázat, že jsem podvodnice a zničit moji víru i víru své přítelkyně v anděly... Během té hodiny a půl, co probíhalo interview, ho andělé občas osvítili, abych ho dobře viděla. Řekli mi, že má skvělou práci, ale že občas je k lidem, kteří pro něj pracují, dost nefér, vybíjí se na nich a nikdy je nechválí, když odvedou dobrou práci. Když jsme přešli k otázkám z publika,  jeden z andělů, kteří při něm stály, se na mě doširoka usmál a řekl “Už měkne!”
 
Když přišel čas na požehnání, neviděla jsem ho a ani jsem nečekala, že by za mnou přišel pro požehnání. Jaké bylo ale moje překvapení, když jsem ho spatřila na konci fronty. Když se ke mě dostal, řekl mi: “Než jsem sem přišel, byl jsem vemi cynický, vše, co jste řekla, mě přinutilo podívat se poprvé taky sám na sebe a musím říct, že se mi nelíbí, co vidím.” Usmála jsem se na něj, nebylo bohužel moc času na opravdovou konverzaci.  Když jsem mu začala žehnat, řekl mi: “Nezasloužím si požehnání.” Znovu jsem se usmála a odpověděla “I tak vám žehnám.” Nemám ponětí, jak na tom teď je, ale doufám, že dál bere na vědomí možnost, že andělé jsou skuteční a že má svého strážného anděla, který mu může pomoci, pokud ho jen nechá. Když mu to dovolí, jeho život bude jednodušší.
Ráda bych požádala ženy, které čtou tento newsletter, aby pomohly mužům ve svém životě uznat, že mají strážného anděla, aby si zbytečně nezavírali dveře k této možnosti.
 
Všechny muže, kteří tento text právě čtou, chci pochválit. Pokud se to hodí, řekněte ostatním, že věříte na anděly a řekněte jim, co jste zažili a jak vám v životě pomohli.
Požehnání vám všem,
Lorna
 
P. S. Lorna bude v rámci vydání její třetí knihy v jiných jazycích na podzim cestovat po Evropě a Americe a bude promlouvat na akcích. Bohužel nám její agentka potvrdila, že na návštěvu Prahy to zatím vypadá až v roce 2013. Proč, nevíme. :-(