Jdi na obsah Jdi na menu

NEWSLETTER - DEN MATEK

11. 5. 2012

den-matek.jpgÚVOD - Den matek v ČR

Den matek je den, kdy vzdáváme poctu našim matkám. Slaví se v různé dny na mnoha místech po celém světě. V České republice připadá Den matek na druhou květnovou neděli, což tento rok je 13. 5. 2012 V tento den dávají děti svým matkám dárky, většinou vlastnoručně vyrobené. Jeho původ je už ve starověkém Řecku, kdy se slavil svátek plodnosti a matek, spojený s uctíváním pohanské bohyně Rhey = Kybelé, matky bohů.

V Československu se začal slavit tento svátek v roce 1923. Jeho propagátorkou byla Alice Masaryková. Po 2. sv. válce byl zatlačen do pozadí komunisty propagovanými oslavami Mezinárodního dne žen, ve zkratce MDŽ (slaveného vždycky 8. března), ale i přesto se dál v některých rodinách připomínal. Po roce 1989 se opět začal slavit veřejně.

Tento den doplňuje Den otců, který oslavuje otce a slaví se vždy třetí neděli v červnu.


SVOU MATKU JSTE SI VYBRALI! VZPOMEŇTE SI NA TO KOLEM DNE MATEK

Den Matek je čas pro vás pro všechny. Pro ty, kteří mají to štěstí a mají ještě svou matku, i pro ty, jejichž matka je již v nebi. Je to čas, kdy bychom měli oslavovat své matky. Nepromeškejte tuto příležitost vzdát hold své matce, alespoň v malé míře.

Svátek Matek se slaví v mnoha zemích jindy, ale ať už jste odkudkoliv, vzpomeňte si v tento den na vše, co pro vás vaše matka udělala.

Vybrali jsme si svou matku ještě před tím, než jsme sem sestoupili z nebe, a vybrali jsme si ji i s vědomím, že není dokonalá. Když vidím těhotnou ženu, andělé mi často říkají o tom, jak si dítě vybralo tuto matku. A co je nejdůležitější, vyprávějí mi o bezpodmínečné lásce, kterou dítě ke své matce cítí.

Mnoho z nás zapomíná, jak milovat bezpodmínečné své matky. Žádná matka není dokonalá, ale ani nikdo z nás není dokonalý. Je důležité si uvědomovat, že vaše matky dělaly to nejlepší, co uměly.

Anděl mateřské lásky je zde, aby vám pomohl si vzpomenout na tu bezpodmínečnou lásku, kterou jsme všichni cítili ke svým matkám, které jsme si vybrali, a také připomenout to, jakou útěchu nám mateřská láska dává.

Anděla mateřské lásky jsem popsala ve své knize Andělé v mých vlasech, ale dovolte mi, abych vám o něm znovu něco řekla. Je to anděl ženského vzezření, který vypadá jinak než ostatní andělé, a na rozdíl od jiných andělů dovede rozdávat báječná objetí.

(Lorna mluví o tomto andělu v ženském rodě jako o „she“, vzhledem k tomu, že slovo „anděl“ nemá v češtině svůj ženský protějšek, ponechal jsem slovo a celý popis v mužském rodě, měli byste si však představovat ženského anděla. Pozn. překladatele)

Anděl mateřské lásky je jako slunce, ohromný svou velikostí, je všeobjímající a nádherný. Jeho křídla jsou omotaná kolem něj, ale otevřená, trochu jako slepičí matky. Jeho náruč je vždy připravena vás pojmout ve velké objetí. Jeho zabarvení se mění od krémové k bílé s nádechem růžové. Je zářivý a odráží se od něj velmi jasné světlo, nicméně není průhledný.

Z jeho tváře vyzařuje láska, jeho oči jsou velké jako podšálky a září světlem mateřské lásky. Má nádherné jemné krémově bílé kudrlinky. Stále z něj vychází láska. Je tak milý a sympatický, že máte chuť vrhnout se mu do náruče a obejmout ho a být jím obejmut.

Nehledě na to, kolik lásky jste dostali od své vlastní matky, tento anděl vždy zesiluje mateřskou lásku a pomáhá vám si vzpomenout na tu bezpodmínečnou lásku, kterou jste cítili ke své matce, než jste se narodili. Tento anděl nám pomáhá si uvědomit, že naše matky také potřebují lásku.

Adoptivní matky jsme si vybrali také. Někdy si dítě vybere více než jednu matku, neboť ví, co se stane a že bude potřebovat novou matku.

Pokud vaše matka není již na tomto světě, je tu pro vás Anděl mateřské lásky, aby vás chlácholil a utěšoval, aby vám pomohl cítit lásku vaší matky. Váš strážný anděl k vám samozřejmě může přivést duši vaší matky, aby byla s vámi ve chvílích, kdy ji potřebujete. Nepochybujte o tom, že pokud budete myslet na svou matku v Den Matek, bude s vámi.

Pokaždé, když cítíte, že potřebujete útěchu mateřské lásky, můžete požádat Anděla mateřské lásky o pomoc.

Rodičovství je ta nejtěžší práce na světě a lidé na ni nejsou zaškolení nebo připraveni. Mnoho matek samo nikdy nezažilo lásku jako děti a nevědělo, jak ji projevit vůči svým dětem. Vy ale máte šanci ukázat lásku své matce a pochválit jí za její práci.

Mnoho lidí, kteří četli Andělé v mých vlasech, se mě ptalo na můj vztah s mou matkou, na vztah, který byl někdy velmi těžký. Říkám jim, že jsem ji velmi milovala. Jako malému dítěti mi andělé pomohli pochopit, v jakém prostředí vyrostla moje matka a jak byla vychovaná. Andělé mi vždy říkali, že má matka to neuměla lépe, a pomohli mi porozumět tomu, co se dělo. I tak svoji matku hluboce miluji, vybrala jsem si ji přece a jsem velmi ráda, že jsem tak učinila.

V mé nové knize Poselství naděje od andělů je kapitola o rodičovství. Mnoho lidí mi řeklo, že díky této kapitole se nyní dívají na své matky jinak, že jsou rádi, že si je vybrali jako své matky, a že si uvědomují, že lépe si vybrat nemohli. Jedna žena mi řekla, že uvědomění, že si sama vybrala svou matku, jí pomohlo odpustit a zapomenout na určité věci, které se staly v minulosti a posílit o to víc svůj vztah s její matkou.

Mnoho matek mi říká, že nemohou uvěřit tomu, že by si je jejich děti vybraly. Jsou nadšené z toho, že si je někdo vybral a často dodávají, že nejsou dost dobré. Setkala jsem se s rodiči, kteří mají postižené děti, kteří mi řekli, že představa, že si je jejich děti vybraly, je velmi dojímá, a že jsou hrdí na to, že si vybrali právě je.

V tento Den matek bych ráda připomněla co nejvíce lidem, že si vybrali svoje matky a že být matkou je ta nejdůležitější práce na světě, a někdy také ta nejtěžší. Byla bych moc vděčná, kdyby v tento Den matek dostalo co nejvíc matek nějaké ocenění za všechnu tu skvělou práci, kterou kdy udělaly a stále dělají.

Sehrajte prosím svou roli a sdílejte tento newsletter s co nejvíce lidmi.

Požehnání vám všem, ať jste kdekoliv na světě.

Lorna.