Jdi na obsah Jdi na menu

NEWSLETTER - KVĚTEN 2013

12. 5. 2013

angel-teacher.jpgMÁME K DISPOZICI TOLIK POMOCI – VŠE, CO MUSÍME UDĚLAT, JE POŽÁDAT!

Asi sedmiletý chlapec rybařil se svým otcem. Mezi nimi stál anděl učitel. Byla jsem venku na procházce u kanálu blízko Dublinu a první, co mě napadlo, bylo že ten anděl učitel pomáhá tomu chlapci naučit se rybařit. Když jsem přišla blíž, anděl učitel ke mě promluvil beze slov a řekl mi, že je skutečně andělem učitelem, ale že nemá pomoct tomu chlapci naučit se rybařit, nýbrž má naučit jeho otce mít trpělivost se svým synem.

Anděl učitel byl extrémně vysoký a štíhlý. Přijde mi vždy těžké popsat anděly učitele, protože nevyzařují žádnou barvu, a světlo, které z nich vychází, je velmi hluboké. Viděla jsem třpyt jeho křídel, ale víc jsem nedokázala rozpoznat. Andělé učitelé mají nádherné tváře bez vrásek, což způsobuje, že se jeví bez výrazu, a proto všichni vypadají stejně. Když anděl učitel chce dát najevo svůj souhlas, jeho tvář se rozsvítí, ale stále si zachovává stejný výraz.

Tento anděl učitel měl v rukou velký budík. Andělé učitelé vždy drží něco, co symboluje dovednost, kterou učí.

Pozorovala jsem, jak se ten muž snaží ukázat svému synovi, jak nahodit prut. Rybářský prut toho chlapce byl prut pro dospělé a byl asi třikrát větší než ten chlapec, který s ním zápasil. Anděl učitel stál vedle otce, který se opakovaně snažil ukázat chlapci, jak to má dělat. Pokaždé, když mu to ukazoval, viděla jsem proud světla, který proudil z ruky anděla učitele a obaloval otcovo zápěstí. Anděl učitel stál vedle otce a celou dobu mu šeptal do ucha, aby mu pomohl zachovat trpělivost. Jak jsem se přibližovala, viděla jsem, jak se to tomu chlapci několikrát nepodařilo. Když jsem procházela, otec se nad něj nahnul a snažil se rozmotat synovo lanko.

Vím, že v určité chvíli musel otec požádat Boha a svého strážného anděla o pomoc, aby se naučil mít trpělivost se svým synem, a pomoc mu byla udělena.

Vždy si říkám, jaká je to škoda, že tak málo lidí ví, že mohou požádat o anděla učitele, aby jim pomohl. Na univerzitě blízko místa, kde jsem dřív bydlela, jsem viděla anděla učitele jen možná u jednoho studenta z deseti. Z nějakého důvodu, kterému nerozumím, se zdálo, že studenti, kteří studovali hudbu, snáze žádali, protože jsem viděla anděla učitele asi u každého pátého z nich.

Anděl učitel může pomoct komukoliv naučit se cokoliv. Žádný problém není příliš nicotný na to, aby s ním nemohl pomoct. Pokud se učíte cokoliv - vařit, hrát gold, pracovat s počítačem, řídit auto, cizí jazyk, být lepší matkou, lépe hospodařit, pak požádejte anděla učitele o pomoc.

Andělé mi říkají, že existuje nekonečné množství andělů učitelů a že bychom nikdy neměli váhat a požádat o pomoc. Když požádáte o anděla učitele, neberete ho nikdy někomu jinému. Nikdy nemějte pocit, že si nezasloužíte pomoc. Všichni si zasloužíme pomoc a andělé milují nám pomáhat.

Je tak snadné požádat o anděla učitele. Prostě řekněte svému strážnému andělovi, že potřebujete pomoc, a on dovolí, aby vám pomohl nějaký anděl učitel. Nedělejte si hlavu s tím, jaký druh anděla nebo anděla učitele by byl nejlepší, váš strážný anděl bude dobře vědět, tak jednoduše požádejte jeho. Často

říkám, že mluvím s anděly stejným způsobem, jakým mluvím se svými přáteli, protože oni jsou mými přáteli. Vy můžete dělat to samé, můžete s nimi mluvit v tichosti nebo nahlas. Nejdůležitější je požádat.

Jakmile jste požádali o anděla učitele, aby vám pomohl naučit se nějakou konkrétní věc, bude vás tento anděl učitel navštěvovat celý váš život, kdykoliv budete potřebovat pomoc s touto věcí.

Také můžete požádat o to, aby anděl učitel pomohl někomu jinému. Jednoduše požádejte svého strážného anděla o anděla učitele, který by pomohl té konkrétní osobě. Mnoho rodičů mi řeklo, že požádalo o anděla učitele, aby pomohl jejich dětem naučit se stát se dobrým kamarádem. Je to mnohem lepší než se nervovat a dělat si starosti.

Váš anděl učitel tu ale není od toho, aby za vás udělal všechnu práci. Musíte sehrát svojí roli. Pokud jste požádali o anděla učitele, aby vám pomohl se zkouškami, musíte se ale učit. Váš anděl učitel to za vás neudělá! Anděl učitel vám může pomoct v tom, že vám dodá sebedůvěru ve vaše schopnosti, pomůže vám zůstat soustředění a nerozptylovat se a může vám vnuknout tip, co se máte naučit, ale vy musíte jít a udělat to.

Znám soudce a chirurgy, kteří zavolali anděla učitele, aby jim pomohl zlepšit se v jejich práci. Nezáleží na tom, jak těžké nám něco připadá, vždy můžeme zavolat anděla učitele, aby přišel a naučil nás lépe věci zvládat. Nikdy se nemusíme cítit beznadějně – andělé učitelé vždy přinesou naději.

Těším se na několik přednáškových akcí, které budu v létě dělat. Mám obzvláště radost z toho, že z několika těchto akcí, půjde část výtěžku na charity, které dávají světu naději. Budou to charity, které pomáhají lidem bez domova a africkým dětem, které osiřely kvůli aids.

Vždy žádám o pomoc andělů učitelů, když mám nějakou přednášku. Abych byla upřímná, myslím, že bych ty akce bez jejich pomoci ani nezvládla.

Doufám, že vy všichni využijete tuto příležitost k tomu, abyste požádali o anděla učitele. I kdybyste měli pocit, že dnes žádného nepotřebujete, požádejte o něj hned a později vás bude podporovat, kdykoliv to budete potřebovat.

Modlím se za to, aby ti z vás, pro které je těžké požádat o pomoc nebo uznat, že by občas uživili pomocnou ruku, nebo pochybují o existenci andělů, překonali svoji zdrženlivost a pozvali do svého života anděla učitele.

Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným.

Lorna

P. S. Skoro pokaždé, když překládám Lorniny příspěvky, žádám o anděla učitele, aby mi pomohl s překladem. Častokrát, když mě nenapadá vhodné slovo nebo obrat, jakým bych větu přeložil, požádám a během několika sekund mě dopadne vhodná věta, který zní jak dobře česky, tak přesně odráží význam originálu. Takže opravdu se nebojte a zkuste to, ať děláte cokoliv, i třeba to, o čem si myslíte, že už to umíte. Vždycky se dá dělat něco ještě líp! - Honza Menděl, překladatel