Jdi na obsah Jdi na menu

NEWSLETTER - LISTOPAD 2013

20. 11. 2013

andelske-naslouchani.jpgKDYŽ BUDETE NASLOUCHAT SVÉMU STRÁŽNÉMU ANDĚLOVI, VÁŠ ŽIVOT BUDE MNOHEM JEDNODUŠŠÍ

Andělé mi říkají, že vám mám pomoci lépe pochopit, jak velký dopad může mít na váš život a životy lidí kolem vás to, že budete naslouchat svému andělovi strážnému.

Před několika týdny jsem byla v Dublinu a měla jsem namířeno do Bewleys, mé oblíbené kavárny. Vešla jsem dovnitř, ale bylo tam dost plno. Když jsem se rozhlížela a hledala místo, uviděla jsem anděla Hosuse, jak stojí u vchodu. Měla jsem radost z toho, že ho vidím, ale hned jsem byla trochu smutná, když mi řekl, že potřebuje, abych byla někde jinde. Neřekl mi kde, jen odkráčel po Grafton Street a zdálo se, že zmizel v davu. Už jsem si myslela, že jsem ho ztratila, když jsem dorazila do jedné boční ulice a uslyšela, jak volá moje jméno. Hosus stál před jednou kavárnou.

Beze slov jsem se ho zeptala, jestli je to to místo, kam mám jít. Pokynul mi, že ano. Zatlačila jsem na dveře, abych je otevřela, a Hosus vešel dovnitř, prošel kolem mě a sedl si ke stolu. Mě pozdravila servírka a zavedla mě ke stolu, u kterého už Hosus seděl. Usmála jsem se – ta servírka naslouchala andělům. Sedla jsem si k tomu stolu a Hosus mi řekl, že mi ukáže, jak je důležité naslouchat andělům.

Když jsem čekala, až mi přinesou kávu, vešli do restaurace tři mladé ženy kolem 25 let a sedly si ke stolu kousek ode mě. Hosus ukázal na jinou ženu, která seděla sama u vedlejšího stolu, a řekl mi, že to je jejich kolegyně, že všechny pracují ve stejné kanceláři.

Světlo strážného anděla se na chviličku otevřelo za každou ze tří mladých žen a já viděla tři nádherné stříbrné a zlaté anděly, jak se nahýbají nad dívkami a šeptají jim do ucha.

Hosus mi beze slov řekl, že ti strážní andělé se snaží přimět ty tři dívky, aby k sobě pozvaly i svou kolegyni u vedlejšího stolu. Hosus mi řekl, že pokud jí k sobě přizvou, je zde šance, že se stanou dobrými kamarádkami. Také mi řekl, že ta dívka, co sedí sama, se v práci cítí osamělá a nešťastná a přemýšlí o tom, že by si našla jinou práci.

Krátce jsem se pomodlila za to, aby ty dívky naslouchaly.

Podívala jsem se na tu dívku, co seděla sama. Měla sklopenou hlavu a čekala, až si bude moct objednat. Světlo jejího strážného anděla se otevřelo a byl vidět anděl mužského vzezření ve fialovo-zlatých šatech. Pak se zjevil další anděl. Oba jí našeptávali. Vím, že anděl strážný si zavolal na pomoc ještě dalšího anděla. Dívka se podívala přímo na ty tři dívky vedle a krásně se usmála. Vím, že poslechla a udělala to, co jí řekli andělé. Nicméně její úsměv nevyvolal žádnou reakci.

Další tři andělé se objevili u těch tří dívek a všichni měli ženskou podobu, byli oblečeni do nádherné modré barvy a naléhavě šeptali dívkám do ucha.

Ty ale stále nereagovaly. Byla jsem zklamaná tím, že nenaslouchají. Hosus se ke mně přiblížil, dotkl se mé ruky a řekl: „Jen se dál modli, Lorno.“ Andělé to nikdy nevzdávají. Pomyslela jsem si, jak pilně pracují všichni andělé na tom, aby ty tři dívky poslouchaly, až jsem úplně zapomněla na to, že Hosus i ti ostatní andělé slyší moje myšlenky. Ti tři andělé u dívek se na mě podívali a usmáli se. ”Ne, my to nevzdáme,” řekl potichu jeden z nich.

Přinesli mi kávu a já ji upíjela a dál sledovala ty tři dívky a modlila se za to, aby naslouchaly. Ony si mezitím povídaly. Hosus mi řekl, že zvažují, jestli by měly přizvat tu čtvrtou nebo ne. “Nevypadá to moc dobře,” řekl mi, “nechtějí se obtěžovat, chtějí si užít oběd. Vymyslely mnoho výmluv, proč jí k sobě nepřizvat, myslí si, že by z toho nic neměly.” V tu chvíli přišla servírka a zeptala se jich, co si dají. Když od nich odcházela, ta osamocená dívka se na ně podívala a střela se pohledem s jednou z nich, přičemž se na ni znovu krásně usmála. Ta její úsměv automaticky opětovala. Ti tři modří andělé se napřímili.

Skoro jsem nedýchala, když jsem pozorovala ty tři, jak na chvíli zaváhaly a pak všechny najednou pobídly tu čtvrtou dívku, aby si k nim přisedla. Měla jsem takovou radost a usmála se na Hosuse, který mi řekl: “Pravděpodobně se z nich stanou celoživotní kamarádky.”

Tento příběh se může zdát triviální, ale Hosus mi připomněl, abych vám řekla, že i když nasloucháte andělům ohledně věcí, které se zdají být malé nebo nedůležité, má to velký dopad na váš život i životy ostatních. Hosus mi řekl, že mnoho lidí promešká tolik věcí, protože nenaslouchají svému strážnému andělovi, a poprosil mě, abych se modlila za to, aby se lidé zlepšili v tom, jak dokáží naslouchat svému strážnému andělovi.

Mnoho lidí se mě ptá, jak mají více naslouchat. Mně to přijde snadné, protože jasně vidím a slyším svého strážného anděla. Tady je pár věcí, které Hosus chce, abych vám řekla, a které vám mohou pomoct lépe naslouchat.

Odložte všechny pochybnosti o tom, jestli máte strážného anděla. Pamatujte, že jsem nikdy neviděla člověka, který by ho neměl. Uznejte, i kdyby jen na jeden den, že máte strážného anděla a že s vámi dokáže komunikovat a že vám chce pomoct, že pro něj máte tu nejvyšší prioritu. Požádejte svého strážného anděla, aby vám pomohl v tom, abyste ho slyšeli. Tím, že ho požádáte o pomoc, mu dáte moc, aby vám mohl víc pomoct.

Nezapomínejte naslouchat. Kolikrát jste zažili situaci, ve které třeba někam jdete a zahnete doprava místo doleva. Hluboko uvnitř víte, že jste měli jít doleva a vyčítáte si, že jste to neudělali. To byl váš strážný anděl, který vám telepaticky říkal (nebo vám šeptal do ucha), abyste šli do doleva. Pokaždé, když se něco takového stane, řekněte si, že příště budete lépe naslouchat. Tolikrát ignorujeme svého strážného anděla nebo uděláme dokonce úplný opak a pak si stěžujeme, že nám věci nevycházejí.

Přestaňte se ptát “co z toho budu mít”? Když nám přijde vnuknutí od strážného anděla, často se ptáme: “A co z toho budu mít? Proč bych té ženě měl dávat kytku?” Možná z toho nic mít nebudete. Možná ta žena požádala o znamení naděje od andělů a po vás se chce, abyste byli posly této andělské naděje. Možná z toho nic mít nebudete anebo se možná přestaňte ptát a prostě to udělejte.

Váš strážný anděl vás nikdy nepožádá, abyste udělali něco ošklivého nebo zákeřného. Lidé se často ptají, jak mají rozeznat mezi svými vlastními myšlenkami a hlasem svého strážného anděla. Říkám jim, že nejdůležitější je uvědomit si, že pokud vám tento hlas říká, abyste někomu ublížili, pak to není strážný anděl, kterému nasloucháte.

Jeden ze způsobů, jak se můžete naučit lépe naslouchat svému strážnému andělovi je vrátit se v myšlenkách časem do dob, kdy jste slyšeli svého strážného anděla a zamyslet se nad tím, jestli jste si to uvědomovali či nikoliv. Jsem moc ráda, že s vámi můžu sdílet tuto dvacetiminutovou meditaci, ve které mi andělé řekli, abych vás vzala zpět do dob, kdy jste byli děti a s lehkostí jste naslouchali svému strážnému andělovi. Když jste se narodili, viděli jste anděli a hráli jste si a komunikovali jste se svým strážným andělem, když jste se učili lézt po čtyřech a chodit. Jak jste ale stárnuli, vaše vzpomínky na nebe se vytrácely a vy jste ztratili kus své nevinnosti a přestávali jste vidět a slyšet svého strážného anděla jasně. Andělé mi dali tuto meditaci, aby vám pomohla vzpomenout si na tu dobu, kdy jste poslouchali svého strážného anděla stejně přirozeně jako svou matku. Můžete si ji poslechnout zde, a pokud se vám bude líbit, můžete se o ni podělit s ostatními:
http://www.lornabyrne.com/wingsnov2013/

Modlím se za to, aby každý, kdo si přečte tento newsletter, dokázal snáze naslouchat svému strážnému andělovi a aby se tím jeho život stal lehčí a radostnější.
 
Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným.

Lorna