Jdi na obsah Jdi na menu

Kde byl strážný anděl, když...

18. 7. 2012

andele-na-katedrale.jpgMy všichni máme strážného anděla. Váš strážný anděl je s vámi i teď, ať tomu věříte nebo ne.

Potkávám mnoho lidí, kteří mi říkají, že nevěří na anděly. Ale já v ně věřím. Ale zase já je vidím od dětství. Vidím je fyzicky jako někoho, kdo stojí přede mnou.

Nikdy jsem neviděla nikoho bez strážného anděla. Vidím ho u lidí všech náboženství nebo bez náboženství, u dobrých i zlých lidí, u lidí, kteří věří na anděly, i u těch, kteří nevěří. Nerozumím tomu, proč je pro někoho těžké uvěřit, že by mohlo existovat něco jako anděl nebo že já je dokáži vidět. Neumím dokázat existenci andělů nebo toho, že je vidím. Kéž bych mohla. Vše, co můžu, je říct vám, co vidím a co mi říkají a nechat to dál na vás.

Až do svých padesáti jsem velmi málo mluvila o tom, co vidím. Bála jsem se, že by se mi lidé vysmívali a zesměšňovali mě, že by řekli, že jsem blázen. Ale teď, když si uvědomuji, kolika lidem pomáhá vědomí, že vidím strážného anděla u každého člověka, je mi už jedno, co si lidé myslí.

Otázka, na kterou se mě většina nevěřících zeptá jako první, je “Kde byl strážný anděl, když...” a k tomu připojí historku o nějaké strašné tragédii.

Pravda je taková, že strážní andělé se vždy snaží odvrátit nějakou katastrofu nebo tragédii. Ale Bůh nám všem dal svobodnou vůli a žádný strážný anděl ji nemůže překročit. Kdykoliv někdo z nás dělá nějakou špatnost, náš strážný anděl dělá vše, co je v jeho silách, aby nás zastavil, ale nemůže překročit hranice svobodné vůle. Krutá pravda je, že existuje i zlo. Důkaz toho můžeme vidět všude kolem sebe a pro mnoho lidí je jednodušší přiklonit se na stranu zla než naslouchat svému strážného andělovi a udělat správnou věc.

Někdy se setkám s někým, kdo mi vypráví, že se mu stalo něco strašného, jako například autonehoda, a řekne mi, že je zázrak, že vůbec přežil.

Když se tohle stane, často mi andělé, kteří jsou kolem toho člověka, řeknou, že jejich strážný anděl je opravdu chránil a že ten člověk poslechl a zpomalil nebo zareagoval nějakým zvláštním způsobem. Možná že se i tak střetl s tím druhým autem, ale bez pomoci jeho strážného anděla by byla ta nehoda mnohem horší.

V našem světě je toho tolik nepochopitelného. Někdy si uvědomíme, že něco, co vypadalo jako katastrofa, byl nakonec zázrak v přestrojení. Také si musíme pamatovat, že všichni jsme na této planetě jen na chvíli a že jednou budeme muset zemřít. Až zemřeme, náš strážný anděl bude s námi, aby nás doprovodil.

Váš strážný anděl je s vámi už před tím, než jste počati, a nikdy vás pak neopustí, ani na moment. Váš strážný anděl nikdy nepřijde na Zem s jiným člověkem. Kdybyste jen viděli ten pohled plný bezpodmínečné lásky, který vidím u strážných andělů, s jakým se dívají na svoje svěřence, nikdy byste nepochybovali o tom, jak mimořádní jste. Pro svého strážného anděla jste nejdůležitější osoba na světě a vždy udělá vše, co může, aby vám pomohl. Ale musíte sehrát svou roli a naslouchat mu tím nejlepším způsobem, jakým dovedete – skrze znamení, inspiraci, pocity v břiše (včetně pocitu vinny) nebo komentáře ostatních lidí.

Zdá se mi to jako strašná škoda mít všechnu tuto pomoc, kterou vám andělé nabízejí, a nevyužít ji. Proč na chvíli nezahodit svojí nevěřícnost?
Co můžete ztratit?

Lorna


http://www.huffingtonpost.com/lorna-byrne/where-was-the-guardian-angel-when-response-to-cynics_b_1664647.html