Jdi na obsah Jdi na menu

O VÍŘE V ANDĚLY

13. 9. 2012

vira-v-andely.jpgNevěříte na anděly? Odložte na jeden den svojí nevěřícnost.

“Nevěřím na anděly... Vůbec nevěřím na žádný z těchto nesmyslů,” řekla jedna žena. Usmála jsem se. Viděla jsem za ní světlo jejího strážného anděla a šest velkých krásných bílých andělů kolem ní.

Vidím a mluvím s anděly od dob, kdy jsem byla dítě. Vidím je fyzicky, jako vidím někoho, kdo sedí přede mnou.

Setkávám se s mnoha lidmi, kteří mi říkají, že nevěří na anděly. Netuším, proč já anděly vidím a ostatní ne. Jsem jen obyčejný člověk. Ale chápu, že pro některé lidi je těžké uvěřit, že by mohlo existovat něco jako andělé. Nedokážu nikomu dokázat, že andělé existují. Kéž bych mohla. Ale řekla jsem této ženě to, co bych řekla komukoliv, kdo pochybuje o existenci andělů: “Co byste ztratila, kdybyste na jeden den odložila svou skepsi?”

Nesnažím se měnit ničí víru, ale vím, jak moc nám mohou andělé pomoct. Vidím to každý den a přijde mi to taková škoda, že lidé nežádají o tuto pomoc. Andělé nám mohou tolik pomoct, obzvlášť v těchto náročných dobách.

Minulý týden jsem byla v Dublinu v jednom parku. Byla tam spousta lidí, kteří si užívali sluníčko. Jako vždy jsem viděla anděly. Když jsem šla přes park, viděla jsem jednu ženu, která seděla na lavičce. Vedle sebe měla miminko v kočárku a kolem ní běhaly další dvě děti a hrály si. Když jsem se přiblížila k její lavičce, andělé mi řekli, abych si vedle ní sedla.

Do té doby jsem si nevšimla zvláštního anděla, který stál po její pravici, trochu za ní. Byl to extrémně krásný anděl. Byl zlatý a třpytil se jako sluneční světlo.  Ten anděl měl nataženou ruku před touto ženou a v jeho dlani bylo kulaté světlo velikosti tenisového míčku, které velmi jasně zářilo.

Když vidím anděla, jak drží před někým světlo, vím, že ten člověk prožívá těžké časy a že ten anděl před ním drží světlo, aby mu dal naději a odvahu k tomu, aby se nevzdával. V současné době vidím mnohem více andělů, jak drží světlo před lidmi.

Oslovila jsem tu maminku a zeptala se jí, jestli si k ní mohu přisednout. Usmála se a kývla. Několik minut jsme seděly v tichosti a já jsem potom okomentovala, jaký je krásný den.

Chvíli jsme si povídaly a ona mi začala vyprávět o svých starostech. Její manžel byl nedávno propuštěn z práce. Dělala si velké starosti o budoucnost. Její strážný anděl byl za ní. Byl oblečený v zelené barvě a měl krásná dlouhá štíhlá křídla z peří, jemná jako hedvábí a zlatě zbarvená.

Během toho, co jsme si povídaly, šeptal jí její strážný anděl do ucha a připomínal jí všechny dobré věci v jejím životě, a i když se v současné chvíli zdálo, že se její život rozpadá, bylo v něm zároveň i mnoho dobrého.

Jak jí dál její strážný anděl našeptával, začala mluvit o svých dětech a jakou z nich má radost, kdykoliv se na ně podívá, a jakým darem pro ní jsou. Řekla mi, že má skvělého manžela a jak se krásně o ně stará a má je rád. Během toho, co jsme si povídaly, jsem viděla, jak se její nálada mění. Začínala se soustředit na ty dobré věci ve svém životě, spíš než aby se soustředila na svoje těžkosti.

Vidím strážného anděla u každého člověka nehledě na jeho náboženství nebo národnost. Nikdy jsem neviděla nikoho nikde na světě, kdo by neměl strážného anděla. Pokud někdy někoho takového uvidím, budu v pěkně v šoku! Váš strážný anděl je s vámi od početí až do smrti. Bezpodmínečně vás miluje a udělá vše, co je v jeho silách, aby vás vedl životem.

Vím, že nám andělé mohou mnoho věcí usnadnit. Vidím je každý den, jak pomáhají lidem. Samozřejmě chápu i lidi, kteří o tom pochybují a kteří mají pocit, že jejich problémy jsou příliš velké na to, aby jim s nimi mohli pomoct andělé, že kdyby u nich byl opravdu silný anděl a dával na ně pozor, že by tyto problémy neměli.

Andělé tyto problémy nezpůsobili, ale mohou nám z nich pomoct. Každému z nás mohou usnadnit život. Andělé jsou dar od Boha a chtějí nám pomoct; je taková škoda, že tuto pomoc nevyužíváme.

Všichni máme svobodnou vůli. Andělé nám pomohou pomoct, pouze pokud je požádáme. A pak musíme naslouchat. Lidé se mě ptají, jak to mají dělat, a já jim říkám, že je to jednoduché. Vše, co musíte udělat, je požádat. Uvěřte, že máte u sebe anděla a požádejte ho o pomoc.