Jdi na obsah Jdi na menu

PROČ JSOU DÁRKY DŮLEŽITÉ

16. 12. 2012

darek.jpgDárek, nehledě na to jak malý, je známkou toho, že vám na někom záleží. Je to gesto lásky a míru, které pro někoho může tolik znamenat. Laskavé činy jsou velmi důležité, ale dárek vydrží déle než pouhá laskavost. Je to něco fyzického, co může oživit vzpomínky ještě po mnoha letech.

Andělé mi říkají, že často nechápeme význam dárků. Vidím anděly od dětství a i když to může znít zvláštně, vidím je fyzicky, jako vidím lidi před sebou. Vidím strážného anděla za každým člověkem a také vidím mnoho jiných andělů.

Andělé mi říkají, že dárky jsou velmi důležité a že bychom neměli čekat na události jako svátky nebo narozeniny, abychom někomu dali dárek. Měli bychom dávat dárky vždy, když k tomu cítíme vnitřní impuls. Často, když vidíte něco a napadne vás, že byste to mohli někomu dát, je to váš anděl, který vám našeptává. Možná ten daný člověk potřebuje připomenout, že ho milujete, nebo že existuje někdo, kdo na něj myslí.

Andělé mi také říkají, že jsme příliš zabředli do materialismu, že příliš mnoho z nás soudí hodnotu dárku podle jeho ceny nebo se cítí trapně, pokud nemá dost peněz na dárky. Co je důležité na dárku je to, co se skrývá za ním, ne to, kolik jste za něj utratili. Ručně vyrobené přáníčko s láskou je mnohem hodnotnější než ten nejdražší dar.

Vánoce jsou mimořádnou dobou – časem, kdy všichni dostáváme dárky. Od dětství jsem viděla anděly, jak proudí z nebe a shazují koule světla do každého domova během tohoto ročního období. Nezáleží na tom, jaký druh domova to je, jestli malý nebo velký, nebo jaké náboženství je v něm vyznávané, pokud vůbec nějaké. Vánoční andělé nám přinášejí dar od Boha z Nebe: dar nevinnosti. Tento dar nám pomáhá znovu najít spojení s opravdovým duchem Vánoc, s radostí, kterou jsme cítili o Vánocích jako děti.

Andělé v tuto roční dobu potřebují naši pomoc. Možná najednou ucítíte potřebu dát někomu, koho sotva znáte, malý dárek, třeba čokoládu prodavačce v supermarketu, vlastnoručně upečené cukroví stařšímu sousedovi nebo vánoční přání kolegyni.  Tolik lidí napadají tyto myšlenky pocházející od andělů, ale zavrhnou je, protože se bojí, že by to bylo příliš trapné nebo že daný člověk jejich dárek odmítne. Naslouchejte a udělejte to: Nikdy nevíte, co se děje v životě toho člověka. Možná že takový člověk potřebuje váš dárek k tomu, aby mu dodal naději, aby se cítil, že na něm někomu záleží, že mu chce někdo udělat radost.

Z dávání má prospěch dávající i ten, kdo dárek přijme. Vždy bychom měli dávat s čistým srdcem, s radostí a nic neočekávat na oplátku, pak často ucítíme, jak jsme i my získali tím, že jsme darovali. Dávání je čin lásky, jenž se nám vrátí a znásobí naše požehnání.

Lorna