Jdi na obsah Jdi na menu

DALŠÍ MALÝ ÚRYVEK Z NEBESKÉ LÁSKY

11. 5. 2014

help-for-people.jpgJe v nás velký potenciál milovat cizí lidi, ale častokrát se vědomě rozhodneme být bezcitní a zadržet lásku, kterou cítíme. Bojíme se, že nás to převálcuje; že když uvolníme svoje bariéry, bude nám na lidech příliš záležet a budeme cítit potřebu jednat. Někteří lidé se bojí, že nebude dost lásky pro všechny a že kvůli tomu se jejich láska vyčerpá.

Žádný nedostatek lásky není; lásky je hojně. Pravda je taková, že čím víc lásky věnujeme cizím lidem, tím více lásky budeme mít ve svém životě.

Stát se bezcitným je jiné než uzamknout lásku. Většinou se nerozhodneme, že svou lásku uzavřeme – prostě se to stane jako automatická reakce na věci, které se dějí kolem nás. Ale bezcitnost je na druhou stranu něco, co se můžeme rozhodnout zapnout nebo vypnout.

Když se rozhodneme být bezcitní, když učiníme vědomé rozhodnutí, že se nebudeme zapojovat, neovlivní to jenom lidi, kterým odmítneme pomoct; dotkne se to i nás a každého kolem nás.

Samozřejmě neříkám, že by lidé měli pomáhat každému, to není možné, ale občas se vás Bůh a andělé dotknou a dojmou vás, a probudí ve vás soucit, abyste pomohli někomu cizímu nebo podpořili nějakou věc. Chtěla bych vás požádat, aby když ucítíte toto nutkání pomoct, abyste pomohli, jakkoliv můžete, nehledě na to, jak malá pomoc to může být; může to být jenom se na někoho usmát místo toho, abyste se nechali přemoct, uzavřeli své srdce a stali se bezcitní.

Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným.

Lorna