Jdi na obsah Jdi na menu

ANDĚL NADĚJE V LIMERIKU

lb-in-limerik.jpgVždycky jsem měla ráda Limerick už od dob, kdy mě tam táta brával na ryby, když jsem byla dítě. Pamatuji se, že jsem tam viděla Anděla Naděje při jedné z návštěv, když mi bylo asi 13. Zastavili jsme u řeky někde na okraji Limericku a v dálce přes pole jsem viděla Anděla Naděje. Tenkrát jsem ještě nevídala Anděla Naděje tak často a vlastně jsem ani nerozuměla tomu, jak moc je pro svět důležitý.

Anděl Naděje nevypadá jako žádný jiný anděl, kterého jsem kdy viděla. Vypadá jako ohromný plamen. V tomto velmi jasném plameni vidím lidskou postavu, která je mužská a drží pochodeň, jako olympijský oheň. Anděl Naděje je velmi jasný a ohromný a měří jako dospělý strom. Neustále se jeví v pohybu a pořád se otáčí a pokyvuje, a s jemným úsměvem dodává odvahu člověku, kterého právě vede.

Anděl Naděje má velice silný vliv na lidi. Jakoby dokázal komunikovat a ovlivňovat lidi silněji než ostatní andělé. Když je Anděl Naděje před někým, je jako magnet, který vytváří sílu, která k němu přitáhne danou osobu a dodává jí fyzickou a psychickou sílu, aby pokračovala dál a nevzdávala se.

Minulý rok, když jsem zrovna jela do kostela Svatého Josefa v Limericku na přednášku, mi andělé řekli, ať se otočím. Otočila jsem se a nad budovami jsem viděla pochodeň Anděla Naděje, takže vím, že v Limericku pilně působí stejně jako všude v Irsku i po celém světě v současné chvíli.

STÁŘÍ NENÍ PROBLÉM, SAMOTA JE

Když vidím starého člověka, je kolem něj vždy krom jeho strážného anděla několik dalších andělů. Nehledě na to, jak se věci zdají těžké, o staré lidi je vždy dobře postaráno. Ale potřebují i naši pomoc. Měli bychom mnohem víc naslouchat starým lidem v našich rodinách a komunitách. Tolik toho zažili a mají mnoho co nás naučit.

My všichni bychom měli být pozornější a zastavit se, promluvit si nebo vyslechnout staršího člověka v naší rodině nebo sousedství a zjistit, jestli nepotřebuje pomoc.

V současné době probíhá charitativní kampaň Alone (=sám) “Stáří není problém, samota je” (http://alone.ie/) To je něco, s čím můžeme všichni pomoct a darovat trochu svého času. Tato akce má také skvělou výstavu fotek starých lidí, kterou připravil můj oblíbený fotograf Jason Clarke http://www.jasonclarkephotography.ie/. Koná se v Powerscourt Town House v Dublině celý tento týden. Byla jsem dojata těmi nádhernými fotografiemi, obzvláště touto, na které je 94 letý Vincent, který mi tolik připomíná mého dědečka, který umřel v 94 letech, když jsem byla ještě teenager.

Požehnání vám, vašim rodinám a blízkým

Lorna