Jdi na obsah Jdi na menu

ANDĚLÉ, KTEŘÍ V TUTO ROČNÍ DOBU CHODÍ MEZI NÁMI

31. 12. 2014

huffpost.jpgŠla jsem irskou krajinou blízko místa, kde bydlím, když se na nebi  zjevil nejasný tvar jako průsvitná hora vedoucí vzhůru do nebe.

Okamžitě jsem věděla, co to znamená.

Podívala jsem se znovu a v dálce jsem viděla malou jiskru, která se pak zvětšovala a zvětšovala, jak sestupovala dolů po "hoře", až jsem spatřila to, co jsem také čekala - anděla. I když scházel dolů po velmi strmém svahu, zůstal vzpřímený, jako by pro něj ten svah nebyl vůbec žádný problém. Měl na sobě nádherný tmavý plášť, který měl v sobě všitá zlatá vlákna a vypadalo to, jako by vnitřní světlo toho anděla zářilo skrz tato vlákna.

Jak jsem se dívala, byla jsem trochu zaskočena a divila jsem se, proč přichází už tak brzy v roce? A pak mi došlo, že je už listopad. Anděl přicházel v obvyklou dobu. To já jsem ztratila pojem o čase.

Každý rok v listopadu začínám vídat tyto zvláštní anděly - říkám jim andělé požehnání. Jejich počet se zvyšuje až do konce prosince. Potom, v Novém roce, vídám některé z nich, jak kráčí zpět po "hoře" k nebi a nevidím je zase až do příštího roku.

Andělé požehnání jsou velmi odlišní od ostatních andělů, které vídám. Zdají se být hustší, širší a pevnější než ostatní andělé. Jejich světlo není tak jasné a jejich chodila jsou blíže k zemi. Co mě skutečně fascinuje na těchto andělech, je způsob, jakým se dotýkají lidí. Nikdy jsem neviděla žádného jiného anděla, aby se dotýkal lidí tímto specifickým způsobem. Natáhnou ruku a dotknou se člověka buď vepředu - uprostřed hrudi - nebo na zádech, mezi lopatkami. Ale nedotknou se jen lidského těla; natáhnou ruku a dotknout se i lidské duše. Něco podobného jsem viděla pouze tehdy, když strážný anděl láskyplně drží duši člověka, kterého stráží, ve chvíli smrti, aby ji odnesl do nebe.

Když se nás tito andělé dotknou, je to, jako by nám dali infuzi víry, která posílí spojení mezi naší duší, srdcem a myslí. Když se nás dotknou, pomáhají nám si uvědomit, jak velmi požehnaný je každý jeden z nás.

My lidé dokážeme tolik pochybovat; stále hledáme znamení, hledáme důkazy, že existuje něco víc. Tito andělé požehnání přicházejí a kráčí mezi námi a dotýkají se nás všech, aby nám připomněli, že máme duši nehledě na to, jaké máme náboženství nebo vůbec žádné nemáme.

Ptala jsem se, proč nás tito andělé požehnání navštěvují v tuto roční dobu? Stále potřebujeme, aby naše víra byla posilována, tak proč tu nejsou pořád? Nikdy jsem nedostala úplnou odpověď, ale bylo mi řečeno, že přicházejí v tuto dobu, protože v tento roční čas je v různých náboženstvích mnoho oslav Boha. Možná se v budoucnu dozvím víc. Prozatím vím jen to, že během svátků sesílá Bůh anděly požehnání, aby se nás dotkli, nehledě na naše náboženství, aby pomohli každému z nás vidět a uvědomit si požehnání, kterými nás zahrnul.

Před několika lety jsem se dozvěděla o dalším daru, který nám tito andělé přinášejí - o daru nových začátků. Byla jsem v nákupním centru v Dublinu těsně před Vánocemi a ulice byla plná lidí. Na ní jsem viděla asi 20 andělů požehnání. Pozorně jsem sledovala, jak jeden anděl požehnání natáhl ruku a položil ji na hruď jednoho muže, kterému mohlo být kolem třiceti let. Zdálo se, že proud myšlenek plyne z duše toho muže do jeho srdce a mysli. Jeho duše, mysl a srdce byly na chvíli propojené. Byly mi ukázány jeho myšlenky - myslel na velké množství nových začátků, na to, že se nemusí pořád tolik rozčilovat, že může trávit více času se svými dětmi, že může říkat své ženě, že ji miluje, že může pomoct kamarádovi, který to potřebuje.

Ten muž se rozhlédl po ulici. Vypadalo to, jako by jeho myslí probíhalo milion myšlenek a mně bylo dovoleno je všechny slyšet. Viděl potenciál pro nové začátky, které mohly zlepšit jeho život i životy druhých. Jak jsem ho pozorovala, prošel kolem mě a zamumlal si pro sebe "To dokážu."

Andělé, kteří byli se mnou, mi vysvětlili, že období od listopadu do ledna není jen časem oslav v mnoha náboženstvích, ale že to je také čas, kdy se střetává nový rok se starým a v mnoha kulturách je to doba nových začátků. Vysvětlili mi, že máme potenciál pro nové začátky celý rok, ale že většina z nás má tendenci ignorovat tento potenciál, protože se bojí změny.

Nové začátky nemusejí být velké a dramatické. Obvykle nejsou o tom, že vyhrajeme miliony, přestěhujeme se do jiné země nebo se staneme slavnými. Nové začátky jsou často o tom, že změníme přístup k sobě samým. Snad ten nejsilnější nový začátek, který může člověk udělat, je začít se mít víc rád. Kdybychom jen měli více rádi sami sebe, byli bychom tolik šťastnější, méně kritičtí a cítili bychom se mnohem naplněnější. Naše životy a životy lidí kolem nás by se transformovaly.

Každý den máme potenciál k novým začátkům ve svém životě a v tuto dobu se každého z nás dotkne anděl požehnání a rozdmýchá v nás sebejistotu a odvahu, abychom mohli začít znovu.

Modlím se za vás všechny tyto Vánoce, abyste měli klid v srdci a aby se tento klid přenesl i do nového roku 2015.

Lorna