Jdi na obsah Jdi na menu

ANDĚLÉ NA DOSAH

8. 10. 2017

605_bg.jpgANDĚLÉ NA DOSAH

V Česku a na Slovensku právě vychází nová kniha od Lorny – Andělé na dosah. Všechny její příznivce potěší hned první věc, a sice to, že je “tlustá”! Takže nadšeným čtenářům přece jen pár dní vydrží. Lorna se v ní částečně vrací do dětství a jakoby znovu vypráví svůj příběh, přičemž prozrazuje mnoho věcí, které v Andělé v mých vlasech nesměla napsat nebo zkrátka neprozradila.

Pro nás všechny, kteří již máme pocit, že Lorniny knížky, a tak vlastně i ji docela dobře známe, je tato kniha čerstvým větrem, který přináší mnoho netušeného. Lorna se v ní neuvěřitelně otevřela a dává čtenářům nahlédnout do svého soukromí jako ještě nikdy před tím. Při jejím čtení člověk pochopí, jak fascinující, a přesto těžký je její úkol. Zároveň je cítit, jak ona sama se za ty roky od vydání jejího prvního díla vyvinula a posunula.

Velmi zajímavé jsou úseky o svatých, se kterými se autorka setkává ve svých vizích, jež ji přivádějí do minulosti a odkrývají jí střípky osudů těchto lidských velikánů. Velice zvláštním způsobem tak můžeme na pár chvil nahlédnout do života Jana Křtitele, Františka z Assisi a kupodivu i do posledních hodin života Ježíše Krista. Při čtení těchto řádků si člověk znovu uvědomí, kolik toho tato nenápadná, a přesto tak moudrá a záhadná žena ví a vidí.

Lorna se také dotýká tématu zkomerčnění andělů, avšak její reakce vás možná zcela překvapí. Prozrazuje mnoho dalších detailů z konce života svého manžela Joea a popisuje dojemná setkání s jeho duší, která jí Bůh příležitostně dovolí. Mluví také o významné knize, kterou píše, avšak která vyjde až po její smrti a mnoha dalších fascinujících věcech.

Jestliže by měl někdo pocit, že o Lorně ví už téměř vše a ničím ho nepřekvapí, po přečtení této knihy si zcela jistě uvědomí, že to, co o ní ví, je jen zlomek toho, co tato neobyčejná žena, kterou si zcela zamilovalo Česko i Slovensko, v sobě skrývá.

Kniha je již v prodeji v češtině (ZDE) a v předprodeji ve slovenštině (ZDE) – na Slovensku právě probíhá akce, že kdo si knihu koupí v předprodeji do 31. 10., dostane ji s Lorniným podpisem.

Přeji vám všem krásné čtení!

S láskou,

Honza Menděl