Jdi na obsah Jdi na menu

AŤ JSTE KDEKOLIV NA SVĚTĚ – OBEJMĚTE DUCHA DÍKUVZDÁNÍ

1. 12. 2013

dikuvzdani.jpgDíkuvzdání je báječný den. Bylo mi řečeno, že andělé tento den také oslavují, jak na Zemi, tak v nebi. Vzdávání díků nám pomáhá vážit si dobrých věcí, které v životě máme. Tak často si nevážíme toho, co máme, ať už jsou to přátelé, rodina, zdraví nebo střecha nad hlavou. Ano, život může být těžký a možná máme starosti, ale příliš často se soustředíme na to, co nám chybí, než na to, co máme. Vzdávání díků nám pomáhá rozpoznat to dobré, co je v našem životě, a být za něj vděční. Přijímání vděčnosti a poděkování někoho jiného, i někoho cizího, nás rozsvěcuje a dělá nám radost. Pomáhá nám to, i kdyby jen na chvíli, vidět světlo a lásku, která je v nás. Když vám někdo vzdá díky těmito prostými slovy, láska a vřelost proudí od toho člověka k vám.

Mnoho z nás má problém s přijímáním díků. Možná se stydíme, zlobíme se na sebe nebo na svět kolem nás. Musíme se naučit přijímat díky, protože to je další způsob, jak přijímat lásku. Většina světa neslaví den Díkuvzdání a tady v Irsku se tomuto svátku také nevěnuje moc pozornosti. Ale je to den, který by  podle mě měli všichni na světě uznat a slavit. Chci poděkovat všem těm tisícům lidem, s kterými jsem se setkala na své cestě do USA. Byl to báječný výlet a tolik se toho událo. Ze srdce děkuji všem, kteří naslouchali a sehráli svou roli.


aids.jpg1. PROSINEC – SVĚTOVÝ DEN AIDS

Jsem zhrozena lidmi, kteří říkají, že HIV je Boží trest pro lidi, kteří se dopustili něčeho špatného, že je to kletba! Bůh, kterého já znám a miluji, takový vůbec není. Rodíme se ale do lidských těl, která jsou křehká a někdy onemocní. HIV je další lidská nemoc, stejně jako jsou obrna, tuberkulóza nebo rakovina. Věřím, že jednou zvítězíme nad AIDS, vyvineme dostupné léky, které budou léčit příznaky a dramaticky tak snížíme počet lidí postižených touto nemocí.
Všichni bychom ale měli něco podniknout a neignorovat tento problém. My ho ani nemůžeme ignorovat. V roce 2012 se nakazilo HIV 2,3 milionů lidí, což je strašné číslo (i když mi bylo řečeno, že to je nejnižší počet za posledních mnoho let) a na každého z těchto 2,3 milionů lidí připadají ještě rodiny a blízké osoby, jejichž životy jsou tím taktéž zničeny.

Andělé mi říkají, že každý z nás, kteří nejsme vědci nebo výzkumníci, bychom měli dělat následující 4 věci:

1) Měli bychom obeznámit své děti a mladé lidi s nebezpečím HIV, aby si dávali pozor.

2) Měli bychom mluvit o HIV otevřeně a nedělat z něj tabu. Měli bychom se chovat k lidem s HIV s porozuměním a respektem, stejně jako se chováme například k lidem s rakovinou.

3) Měli bychom se modlit za lidi, kteří trpí touto nemocí, a za všechny, kteří jsou jí postiženi, a za lidi, kteří s těmito lidmi pracují a snaží se najít lék.

4) Měli bychom dát, co můžeme, na pomoc a podporu AIDS organizací, především na ty, které pomáhají lidem, kteří jsou na tom ekonomicky mnohem hůř než my.

Mám velkou radost z toho, že v úterý budu dělat další akci, která pomůže vytěžit nějaké peníze na pomoc organizaci The Aids Partnership with Africa (
http://www.apa.ie/). Je to báječná organizace, kterou vede irský farář Fr Owen Lambert a která se snaží pomoct více jak 12 milionům dětí v Africe, kteří díky HIV osiřeli. Toto bude už 3. akce, kterou pro ně dělám tento rok, a díky vaší štědrosti a díky mnohým, kteří zadarmo věnovali svůj čas a energii, získáme více jak 12 000 euro na podporu této organizace. Akce je v Guildhall v Derry v úterý 3. 12. v 19:00. Cena za lístek je 10 liber a půjde přímo na konto organizace. (Bylo mi řečeno, že většina z 500 lístků je vyprodaná a že jich zbývá už jen pár.) Více info !!!ZDE!!!

Modlím se dnes za všechny s HIV i za všechny, jejichž životy byly skrze tuto nemoc postiženy, a ráda abych, abyste se pomodlili i vy.

S požehnáním,

Lorna