Jdi na obsah Jdi na menu

BÝT RODIČEM JE JEDNA Z NEJTĚŽŠÍCH A NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH PRACÍ NA SVĚTĚ

11. 10. 2015

auto-mechanic.jpgKdyž jsem zajela na benzínovou pumpu, viděla jsem malého chlapečka a holčičku, jak vystoupili z auta a zamířili směrem k autoservisu. Natankovala jsem a šla dovnitř zaplatit. Když jsem odcházela a procházela dveřmi, skupinka andělů mi řekla "Lorno, běž k támhle těm dětem". Udělala jsem, oč mě andělé žádali.

Nahlédla jsem do autoservisu a tam jsem uviděla muže, který spravoval motor auta. Ty dvě malé děti se ho ptaly na otázky a chtěly mu pomoct. Byly obklopeny anděly. Jeden z těchto andělů se na mě otočil a řekl, že ten muž, který opravuje motor, je jejich otec. Holčička, které mohlo být asi tak osm let, řekla "Tati, naučíš nás, jak vyrobit motor? I třeba maličký motor?" Otec řekl "Ano, ale teď běžte už, nebo budu mít problémy. Nesmíte tady být." A děti se ze servisu hned vytratily.

Dětí potřebují vidět různorodost v životě svých rodičů. Andělé mi říkají, že je pro děti velmi důležité vědět o práci svých rodičů. Je dobré, když děti vidí, jaké má rodič záliby a jak jsou pro něj (pro rodiče) tyto věci důležité. Je důležité, aby děti viděly, že jejich maminka chodí každou středu večer na kurz herectví nebo že jejich tatínek chodí na fotbalový trénink nebo do běžeckého klubu. Měli byste sdílet se svými dětmi, že chodíte na kurzy kreslení, nebo se zajímáte o ptactvo, koňské dostihy nebo astrologii. Dokonce je pro děti dobré i to, když jim povíte, že vzděláváte o dávné historii světa nebo dnešní politice, a něco jim o tom řeknete.

Vaše dítě si vás vybralo jako svého rodiče a všechno o vás dopředu vědělo. Takže jak vaše dítě roste, dovolte mu spatřit, co vás inspiruje, a ukažte mu i ty ošklivé věci ve vašem životě. Tím zformujete své dítě k tomu, aby z něj vyrostl laskavý, milující a ohleduplný dospělý člověk. To znamená, že to ve vašem dítěti může probudit ty nejlepší vlastnosti, které v sobě má. Každé dítě je budoucností světa a je velmi důležité, i když je to těžké, aby rodiče byli těmi nejlepšími rodiči, kterými být dovedou.

Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným.

Lorna