Jdi na obsah Jdi na menu

CHCE SE PO NÁS, ABYCHOM BYLI DUCHOVNÍMI AKTIVISTY

19. 2. 2014

lorna-a-matthew.jpgMám velkou radost a jsem hluboce poctěna tím, že jsem byla pozvána reverendem Matthew Foxem, abych mluvila v katedrále Grace v San Franciscu a abych se zúčastnila jedné z jeho „kosmických mší“. Reverend Matthew je muž s obrovskou odvahou a je to někdo, koho svět potřebuje. Je to vedoucí teolog (autor 31 knich, které byly přeloženy do 50 jazyků http://www.matthewfox.org), který vložil všechnu svou víru a důvěru v Boha a pracuje na tom, aby našel nové způsoby, jak přimět lidi, aby si uvědomili svou duchovní stránku. Svou prací dává lidem, obzvláště mladým lidem, svobodu komunikovat s Bohem způsobem, který je jim příjemný. Tím pomáhá lidem cítit lásku, kterou v sobě mají, a zbavit se strachu a negativity.

Reverend Matthew je na neuvěřitelné misi a nedovoluje nikomu, aby mu stál v cestě, ať už se ho ostatní snaží umlčet nebo zesměšnit.

Moc se mi líbí tento úryvek z jeho nejnovější knihy „Occupy Spirituality“ (Obsaďte duchovno)
!!!ODKAZ ZDE!!!, kterou napsal s aktivistou a duchovním režisérem Adamem Bucko.

„Vzhledem k dnešním krizím po celém světě si nemůžeme dál dovolit skrývat své úvahy v pohodlných klášterech. Musíme spojit rozjímání s čínem, potřebujeme duchovní aktivisty a skutečné duchovní bojovníky v ulicích a ve všech profesích a institucích, kteří budou schopni přeměnit tyto profese a instituce ekologickými hodnotami a hodnotami sociální spravedlnosti, které zajistí naši udržitelnost jako lidstva a také zdraví a krásu této planety.“

Potřebujeme více lidí s radikálními vizemi jako je tato, protože andělé mi říkají, že jsme žádáni, abychom dnes byli duchovními aktivisty.

V San Franciscu budou dvě akce – v pondělí, 7. dubna v 19:30 v katedrále Grace, kde reverend Matthew a já budeme přivítáni biskupem Marcem Andrusem a já potom budu mít hodinový rozhovor s reverendem Matthewem, po kterém bude třiceti minutový prostor na otázky z publika. Potom dám ráda požehnání všem, kteří budou chtít. Vstup je zdarma s dobrovolnou možností přispět.

Večer před tím, v neděli 6. dubna se zúčastním „kosmické mše andělů“, která se bude konat v 18:30, místo konání bude upřesněno později. Mé interview na této akci bude mnohem kratší. Více informací na
www.thecosmicmass.com.

Pokud máte přátele nebo rodinu v San Franciscu, byla bych ráda, pokud byste informaci o těchto akcích rozšířili.

Modlím se dnes za to, aby všichni měli odvahu být duchovními aktivisty.

Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným.

Lorna