Jdi na obsah Jdi na menu

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY Z ETIOPIE

5. 3. 2016

l1.jpgProspívající matky a děti

Dnes jsem byla se šla podívat na workshop pracovnic, kterým jste pomohli.  Udělaly si stánek, aby mohly prodávat krásné, ručně vyráběné boty na trhu. Je to úžasná iniciativa, která díky vaší podpoře mohla růst! Dívali jsme se, jak stříhají kůži na boty a jak je pak ručně šijí. Vaše pomoc znamená, že mají teď extra příjem, který jim pomáhá s mnoha základními potřebami, takže jejich děti mohou chodit do školy. To je tak vzácné. Hugh, náš filmař, byl fascinován tím, jak tyto ženy dělají boty. Měli jsme takovou radost, že jsme si mohli vyzkoušet a koupit sandály, které jsme si den před tím u těchto žen objednali. Dali jste těmto mladým ženám šanci a pomohli jste jim, aby se staly nezávislejšími pro sebe a své děti.

Prosím sdílejte tyto příběhy. Každá pomoc je vítaná.

***

l2.jpgNový tkalcovský stav

Díky vám dostaly teď tyto ženy nový tkalcovský stav, aby mohly tkát krásné a kvalitní látky. Byla jsem ohromena, když jsem viděla tento tkalcovský stav ve vězení, ale dozorčí mi řekla, že tento stav byl už dlouhou dobu rozbitý. Řekla jsem, že udělám, co bude v mých silách, abych sehnala nový, a promluvila jsem si o tom s otcem Owenem z APY. Díky vám jsme schopni obstarat nový stav, možná dokonce dva. Pořád jsem si chtěla zkusit tkát a viděla jsem, že tento stav byl neopravitelný a velmi starý. Ženy se velmi zajímaly o to, jak se naučit tkát, neboť za normálních okolností je to dovednost vyhrazená pouze pro muže a látka, která se vyrobí, je velmi cenná. Dozorčí, která mi pomáhala, tolik tyto ženy podporovala. Byla pro ty ženy takovým pozitivním vzorem, i ona dostala příležitost pokračovat ve studiích a nyní studuje, aby se stala právničkou. Kdysi byla dítětem v nouzi, takže chápe, jak důležité je podporovat tyto rodiny. Díky vám se teď budou moct tyto vězenkyně naučit příst a vyrábět tyto nádherné bavlněné látky, které mohou prodat na trhu za vysokou cenu. Čím více dovedností budou tyto ženy mít, tím lepší budoucnost budou mít jejich děti, a proto je tak důležité, abyste dál podporovali naši nadaci. S vaší podporou budou tyto děti vzkvétat místo toho, aby se jen prodírali životem.

Podpořit mou nadaci můžete zde. Jakákoliv podpora je vítaná.

http://buff.ly/1TOlPif

***

l3.jpgGuvernér

Bylo skvělé potkat se s guvernérem tohoto vězení. Má na starosti ještě další dvě vězení. Také byl vděčný za všechnu vaši pomoci a podporu dětí, které žijí ve vězení se svými matkami. Jeho povinností je se ujistit, že toto je bezpečné místo pro tyto děti a jejich matky. Tolik podporuje tyto matky v tom, aby díky vám získaly dovednosti a jejich děti vzdělání. Díky vám všem je toto možné, neboť jak mi guvernér řekl, on může udělat jen něco, ale díky vaší podpoře mají tyto děti budoucnost.

***

l4.jpgPraní prádla!

Na této fotce jsme byli venku, abychom si vyprali nějaké prádlo. Ukazuji Fabienovi, členovi našeho týmu, jak to prádlo pořádně vydrhnout. Moc jsme se u toho v umývárně bavili a je skvělé, že díky tomu vedru venku prádlo rychle uschne.

***

 

 

 

 

l5.jpgHledání vody!

Když jsme se dostali k vodě, bylo tu uprostřed skal. Původně to byla velká řeka, ale teď je to jen pramínek vody, který prýští ze skály. Je možné nabírat vodu do kalíšku. Abychom nasbírali nějakou vodu, museli jsme čekat, než se tímto slabým proudem naplní naše kanystry, abychom si je mohli odnést. Byla jsem v šoku, když jsem viděla všechny ty ženy a děti, jak čekají celé hodiny na to, aby si mohly naplnit své kanystry. Až tento pramínek vyschne, nebude tu žádná voda. Pane Bože, s tvojí pomocí budeme moct získat vodu pro tyto lidi a jejich zvířata.

Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným.

Lorna