Jdi na obsah Jdi na menu

JAK MŮŽE SÝRIE OVLIVNIT BUDOUCNOST LIDSTVA

2. 6. 2014

syrie.jpgJe mi stále ukazována vize, ve které davy dětí, tisíce a tisíce dětí, chodí kolem, drží se jedno druhého, jsou zmateny a nechápou, proč byli jejich rodiče zabiti, jejich domovy zničeny a proč jsou jejich životy v ohrožení. Vidím tyto nevinné děti, jak se učí nenávisti a chuti po pomstě.

Mluvím o Sýrii. Mnoho lidí se mě zeptalo, proč se tolik zajímám o Sýrii. Proč ne třeba o Ukrajinu nebo jižní Súdán nebo nějakou další zemi, kde je tolik hrozného utrpení?

Úplně sama nevím. Jediné, co vím, je, že mi bylo řečeno, že Sýrie je klíčovým bodem pro budoucnost světa. Že pokud se situace v Sýrii nevyřeší, může vzniknout velký konflikt, který povede k ohromným ztrátám na životech po celém světě s následky, které se dotknou nás všech.

Viděla jsem lidi, kteří přežili a cítili takovou beznaděj a zlost z toho, že my, lidé ze světa, jsme neudělali dost proto, abychom se vyhnuli této situaci, že světoví vůdci a Sýrie neudělali dostatek pro to, aby to zastavili, a že zbytek světa měl příliš starostí se svými vlastními životy místo toho, aby se postavil a požadoval, aby jeho vůdci začali jednat.

Kromě této zoufalé vize mi byla zjevena i alternativní, velmi slibná budoucnost. Viděla jsem, že když svět začne naslouchat a udělá správné věci, pak vyřešení konfliktu v Sýrii může změnit náš svět k lepšímu. Že lekce, které se naučíme řešením sýrijské krize, nám mohou poskytnout nový model míru ve světě. Model, ve kterém se naši vůdci spojí pro dobro lidstva a nechají stranou otázky peněz, moci a vlivu. To by bylo poprvé, kdy by byl mír nastolen takovýmto způsobem a vedl by k novému způsobu řešení konfliktu.

Nebylo mi ukázáno, jak se to začne dít, vím jen, že Amerika v tom má sehrát klíčovou roli – že prezident Obama se musí postavit a sebrat odvahu, aby ukázal skutečné vedení.

Dokážu si představit, že ti z vás, kteří mě neznají, si musí říkat – kdo je tahle žena? Kdo je, že říká takovéhle věci? Jsem obyčejná, nevzdělaná žena, matka a vdova, která vidí anděly fyzicky od narození. Vidím je a mluvím s nimi každý den. Jsem si dobře vědoma toho, že někteří z vás si řeknou, že jsem blázen, který má halucinace. Je mi jedno, co si o mě myslíte jako o člověku, ale je pro mě velmi frustrující, že je tak těžké přimět lidi naslouchat poselstvím, která mi jsou předávána. Je pro mě velmi těžké jen sedět a dívat se, jak svět spěje k záhubě. Ale nevzdám to; do posledního dechu se budu snažit a využiji každou příležitost k tomu, abych šířila tato poselství. Nevzdám se.

Všichni se musíme modlit za řešení války v Sýrii. Pokud se už modlíme, musíme se modlit víc a pokud jsme se ještě nemodlili, musíme teď začít. Ať je naše náboženství jakékoliv, všichni se musíme modlit za ty, kteří jsou součástí tohoto konfliktu – dokonce i za ty, kterými opovrhujeme. Musíme se modlit za to, aby všichni zúčastnění, aby všichni vůdci Sýrie a světa naslouchali a udělali správnou věc.

Ale nestačí se jen modlit! Musíme se postavit a vyžadovat, aby naši vůdci začali jednat, a musíme podpořit ty, jejichž životy byly zničeny tím, co se doteď dělo. Prosím vás všechny, abyste dali, co můžete – třeba jen euro nebo dolar na pomoc postiženým tímto konfliktem, abyste přispěli organizacím jako Unicef, Červený kříž a organizaci Save the Children:


https://www.unicef.ie

http://www.redcross.org.

http://www.savethechildren.org


Když se teď díváme na sýrijskou krizi, možná nejsme schopni lidsky vidět žádné řešení. Proto se musíme modlit. Modlitba je mocná. Všechny naše modlitby se počítají. Vaše modlitba může být tou, která změní situaci.

Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným.

Lorna