Jdi na obsah Jdi na menu

JAKÉ JE JMÉNO VAŠEHO ANDĚLA STRÁŽNÉHO?

23. 3. 2014

gangel.jpgTo byla otázka, na kterou se mě nejvíc ptaly dívky z Holy Faith Concent Clontarf, které šly se mnou do zákristie po mé přednášce, kterou jsem pro ně udělala minulý týden v jejich místním kostele. Andělé mi někdy říkají jména strážných andělů dětí nebo mladých lidí (pro většinu těchto dívek mi je řekli), ale velmi zřídka mi je řeknou u dospělého. Nicméně vám pomůžou si vzpomenout na jeho jméno, pokud o to požádáte.

Vy znáte jméno svého strážného anděla, ať už si ho pamatujete nebo ne! Když se zeptám dětí, jestli znají jméno svého strážného anděla, většinou mi ho jsou schopny říct. V minulosti mi děti řekly, že jejich strážný anděl se jmenuje např. Smraďoch, Holinky nebo Irsko. Dospělí si ale mnohem hůř vzpomínají a často zavrhují jména, která k nim přijdou, a říkají "to přece nemůže být jméno!" Myslí si, že jméno, které je  napadlo, je hloupé nebo pro jejich strážného anděla není dost dobré.

Požádejte svého strážného anděla, aby vám pomohl se rozpomenout na jeho jméno. Zkuste to a buďte znovu jako dítě. Odložte nevěřícnost nebo pochybnosti. Nedovolte, aby vám vaše životní zkušenosti stály v cestě. Rozpomeňte se na svoje dětství a počkejte, jaké vzpomínky nebo myšlenky vyplavou na povrch.
Možná to bude vaše oblíbená píseň, vaše domácí zvíře nebo člen rodiny. Možná se váš strážný anděl jmenuje podle květiny nebo stromu?
Možná si přejete znát jméno svého strážného anděla, protože máte pocit, že mu pak budete blíž, ale jemu je to celé úplně jedno, klidně mu můžete říkat jen "strážný anděl". Pro něj je důležité, že s ním komunikujete. Andělé mi také říkají, že když chcete znát jejich jméno, ale nepamatujete si ho, můžete si klidně vymyslet nějaké nové a vložit si ho do srdce a váš strážný anděl to jméno navždy přijme - tak bezpodmínečná je láska vašeho strážného anděla vůči vám.

Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným.

Lorna