Jdi na obsah Jdi na menu

KDYŽ MÁM NAROZENINY, MÁ MŮJ STRÁŽNÝ ANDĚL TAKY NAROZENINY?

21. 5. 2013

happy-childrens.jpgNa tuhle krásnou otázku se mě zeptalo šestileté dítě, když jsem nedávno mluvila s jednou školní skupinkou dětí. Odpověď na ní je ano a ne. Váš strážný anděl se k vám připojuje v oslavách vašich narozenin stejně jako s vámi slaví vše, co je pro vás důležité. Ale váš strážný anděl je nadčasový – nestárne jako my, má navždy stále stejný věk.

Důležitá věc pro tyto a jiné děti (a i ostatní lidi) je vědět, že máte strážného anděla, který vás nikdy nikdy neopouští a moc vás miluje. Je tu neustále pro vás nehledě na to, co se děje ve vašem životě.


DOWN BROWN V DUBLINU


Moc jsem si užila včerejší řeč Dana Browna, který byl v Dublinu a mluvil o náboženství a vědědan-brown.jpg jako partnerech, kteří jsou oba projevem lidského hledání poznání. Mluvil o své výchově a o tom, jak jeho maminka byla kostelní varhanice a jeho tatínek učitel matematiky, tedy že vyrostl v prostředí, ve kterém působily vědecký i náboženský vliv, v rodině, ve které ho podporovali v tom, aby se ptal a kladl otázky.

Dan Brown píše pro pobavení, píše samozřejmě fikci a jeho knihy tak musejí být chápány. Ale jeho knihy nutí lidi přemýšlet více o problémech, které jsou pro svět důležité. My všichni musíme klást více otázek.

Myslím, že věda se bude vždy snažit dokázat, že Bůh neexistuje, ale nikdy se jí to nepovede. Na druhou stranu se jí ani nikdy nepodaří dokázat, že existuje. Nám všem jsou v životě dávána znamení, která nám dokazují, že Bůh je skutečný, ale nakonec je to vždy o víře.

Moc jsem si ten večer s Danem Brownem užila a měla jsem velkou radost, že mě s Danem na konci přednášky představila naše společná kamarádka z New Yorku, Heidi Lange.

Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným

Lorna