Jdi na obsah Jdi na menu

KDYŽ SE ŽIVOTA DOTKNE NEMOC

2. 3. 2016

lorna1.jpgBylo velmi srdcervoucí setkat se s ženami a dětmi, které žijí s HIV/AIDS. Je tak dojemné vidět, jak naše podpora ovlivňuje jejich životy. Jak by si člověk vůbec dokázal představit nějakou matku s dítětem s HIV/AIDS, která neví, jaká budoucnost ji čeká. Je velmi inspirující setkat se s těmito matkami a vidět, jak jsou silné kvůli svým dětem, mnoho z nichž podporujete v jejich vzdělávání od první do osmé třídy. Bez vaší pomoci a pomoci APY by možná tyto ženy a děti dnes nežily. Není to jejich vina. Dostat HIV může kdokoliv. Byla jsem ohromena sílou a odvahou těchto žen. Mají to v životě tak těžké, a přesto se tak skvěle starají o své děti, je nádherné něco takového vidět. Jediné, co chci udělat, je obejmout je a vzít si je s sebou domů. Vím, že kdybyste tu byli, chtěli byste udělat to samé. Mám tolik fotografií dětí, které se smějí a usmívají, i když vědí, že jsou nemocné, ale žijí tak šťastný a tak zdravý život, jak jen je to možné. Vaše podpora pro tyto nevinné matky a děti znamená doslovně vše.

***

lorna22.jpgDnes jsem navštívila vězení, ve kterém žijí děti, které podporujete, se svými matkami. Potkala jsem zde tuto matku a její nádherné dítě, kterému je teprve pár týdnů a které je maličké jako panenka. Matka byla tak pyšná na své dítě. To dítě bylo tak čilé, bylo to, jako by ke mně skoro promlouvalo. Díky vaší podpoře teď tyto ženy umí vyrábět nádherné šátky, které se prodávají na trhu, a ony tak mají nějaký příjem pro své děti. Vaše hodnotná podpora znamená, že tyto zranitelné děti mohou chodit do školy a mít budoucnost.

***

lorna3.jpgByla jsem pozvaná do místního ortodoxního kostela několika matkami, s kterými jsem se seznámila. Bylo mi velkou poctou být svědkem všech těch báječných způsobů modlení, zpěvu, odříkávání a tančení ve jménu Oslavy Naší Paní. Zde se říká, že pokud v tento den požádáte Naší Paní o jednu věc a ona požádá svého syna Ježíše, tak on tyto modlitby vyslyší. Modlila jsem se za to, aby v Etiopii tam, kde je hladomor, v červnu a v červenci pršelo, protože v posledních dvou letech tu nepršelo, a déšť by tolik pomohl úrodě. Prosím vás, abyste se se mnou modlili za tento déšť.

Prosím sdílejte tyto příběhy a přispějte na mou nadaci, jakákoliv částka je vítaná: http://www.lornabyrne.com/donate/

Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným.

Lorna