Jdi na obsah Jdi na menu

Lorna - New York 2013

24. 11. 2013

guardian-angel.jpgKdyž jsem seděla v letadle mířícím do New Yorku, šel proti mně muž v tradičním židovském oblečení. Světlo jeho strážného anděla se otevřelo a já jsem viděla nádherného anděla oblečeného v nádherné královské modré barvě plné světla. Ke svému údivu jsem viděla i křídla tohoto strážného anděla, která jako by byly ze safírově modrých peří, která se jemně třpytila. Ten anděl ho dost převyšoval. Vím, že to zní asi zvláštně, že strážný anděl převyšuje muže v letadle, ale tak mi to prostě připadalo. Když o tom přemýšlím, je to jako by se střecha letadla posunula, aby se pod ní vešel i ten velký anděl. Tento anděl byl velmi soustředěný na toho židovského muže a věnoval mu veškerou pozornost. Ten anděl mi nic neřekl, jen jsem věděla, že se za toho muže mám modlit.

Znovu jsem toho muže viděla, když jsme čekaly na taxi. Byl přímo před námi v dlouhé frontě a jeho strážný anděl se znovu otevřel. Když jsme se dostaly dopředu fronty, ten muž nám dal přednost a řekl nám, ať jdeme do taxíku. On nastoupil do toho za námi. Andělé mi neřekli, proč to udělal, ale myslím, že to bylo znamení o tom, že ten muž naslouchá.

Stále připomínám lidem, že máme každý strážného anděla, a že když mu budeme naslouchat, bude pomáhat celý život.

PÁNI, VY MÁTE TAKY ANDĚLY?7.jpg

Moc jsem si užila dnešní muslimskou kongregaci v budově Park51 v New Yorku, kde jsem se připojila k modlitbě. Jsem moc ráda, když mám příležitost se modlit se skupinami odlišných vyznání. Když se celá kongregace modlila, viděla jsem miliony modlitebních andělů, jak tečou jako vodopád vzhůru do nebes. Andělé zesilovali každou modlitbu, která byla pronesena. Kdybychom si jen uvědomili sílu modlitby! Líbí se mi, jak se Muslimové modlí pětkrát denně – my všichni se musíme více modlit.

Velké díky Imamovi Tariqovi a celému společenství za to, že mě tak krásně přijali. Imam Tariq mluvil nádherně o roli andělů v Islámu. Byla tam skupinka křesťanských studentů, kteří se přišli podívat do mešity a připojit se k modlitbám v rámci projektu posílení muslimsko-křesťanského pochopení. První, co řekli svému muslimskému průvodci po modlitbě, bylo: Páni, vy máte taky anděly!

Andělé jsou jedna z mnoha věcí, které sdílíme. Každý člověk nehledě na své náboženství, nebo jestli je dobrý či špatný, má strážného anděla. Kdybychom si jen uvědomili, kolik toho máme společného, přestali bychom se bát jeden druhého a náš svět by byl mnohem mírovějším a radostnějším místem.

Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným.

Lorna