Jdi na obsah Jdi na menu

Lorna v New Yorku

16. 5. 2012

13.jpgANDĚLÉ SE ANI NEPOHNULI

 
Modlitba je tak důležitá. Včera večer jsme o tom diskutovali s Imam Feisal Abdul Raufem v kostele Svatého Bárta v New Yorku a všichni andělé stáli a ani se nepohli. V té nádherné kaply bylo namačkaných tisíce andělů a bylo to, jako by se spustil alarm a jim bylo řečeno, aby nehli ani brvou. Dělali to, protože jsme hovořili o jednom z nejdůležitějších témat v našem světě – o modlitbě. Modlitba je něco, čemu se věnujeme příliš málo. Lidé mi říkají, že nemají dost času na to, aby se modlili, ale modlitba může být jen pár procítěných slov nebo jen myšlenka, kterou si pomyslíte, zatímco myjete nádobí nebo čekáte na semaforu. 
Modlitba je ještě silnější, pokud se modlíme společně, obzvláště pokud se modlí lidé z různých vír. To byl jeden z důvodů, proč jsem si tolik užila včerejší večerní akci. Imam Feisal je muslim, Rev James Forbes, který reagoval velmi zajímavými poznámkami, je baptista, byli jsme v Sv. Bartu – biskupském (episkopalistickém) kostele, a já jsem samozřejmě katolička. V obecenstvu byli křesťané, muslimové, židé, budhisti. (Omlouvám se všem, kteří už nemohli sehnat lístky na tu akci, přišli jste o něco skvělého, ale doufám, že brzy budeme mít z toho večera video, které uveřejníme).
 
Během večera se mě někdo zeptal na anděla Ameriky. Řekla jsem mu, že mi tento anděl řekl, že si Američané musí pospíšit, nechat stranou své rozdíly a spojit se jako celek. Musí se přestat snažit dokazovat, že jejich bůh je lepší než něčí jiný. Lidé všech vír by měli mít možnost se scházet a sdílet své starosti a radosti, všichni by měli mít své dveře otevřené a pomáhat jeden druhému. 
 
Fotky z akce najdete !!!ZDE!!!
 
Požehnání vám všem, lidem všech vír i lidem bez víry.
 
Lorna
 
PS: Modlitba Tvých Andělů Léčitelů