Jdi na obsah Jdi na menu

LORNY NEWSLETTER ZÁŘÍ 2016

29. 10. 2016

icecream.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na začátku září bylo v Irsku docela teplo, a tak pokaždé, když jsem měla příležitost, jsem šla ven. Vždy se snažím najít trochu času na to,a bych se šla projít do blízkého parku, abych byla na čerstvém vzduchu mezi stromy a zvířaty. V jednom z těchto nádherných slunných dní, když jsem procházela parkem, bylo tam mnoho lidí, kteří se také procházeli: milenci, rodiny, děti i senioři.

Park byl plný lidí a andělé mi řekli "Lorno, zastav se a rozhlédni se". Stála jsem blízko stromu, otočila jsem se a podívala se přes trávník. Nedalo ode mě byla lavička a na ní seděla malá holčička. Řekla bych, že jí bylo tak devět a její bráška seděl vedle ní. Neviděla jsem žádné rodiče, ale předpokládala jsem, že nebudou daleko.

Ta holčička měla kalíšek se zmrzlinou a její bráška se na ní díval. Nenabízela mu, aby si dal taky, ale její strážný anděl, který byl celý oblečený ve zlaté barvě, jí šeptal do ucha, zatímco ona bořila lžičku do zmrzliny a dávala si jí do pusy. Výraz v její tváři prozrazoval čiré blaho. Zmrzlina jí moc chutnala. Děti si umí užívat. Zrovna když si chtěla dát další sousto do pusy, otočila se ke svému bráškovi, který se na ní díval se smutným výrazem v tváři. Její strážný anděl jí stále šeptal do ucha. Pak zvedl zrak, podíval se na mě a usmál se. Najednou jsem slyšela, jak ta holčička říká "Neboj brácha, rozdělím se s tebou". Zabořila lžičku do kalíšku, nabrala zmrzlinu a dala jí bráškovi. A tak se dělili o zmrzlinu, jednu lžičku ona, jednu lžičku on.

Anděl mi řekl "Lorno, rozhlédni se". Když jsem se rozhlédla, všimla jsem si, že všichni, kteří procházeli kolem těch dvou dětí na lavičce, viděli, jak se dělí o zmrzlinu a začali se usmívat. Mluvili spolu o tom, jak láskyplné gesto to je, jak něžné a jak si děti zmrzlinu užívají. Zeptala jsem se andělů kolem sebe, jestli všichni ti muži a ženy a teenageři, kteří procházeli kolem dětí, si zapamatují tuto toto gesto sdílení, toto láskyplné a roztomilé gesto, avšak bohužel andělé řekli "Ne, ale Bůh upoutal pozornost lidí k těmto dětem, aby jim pomohl". Možná jen jeden z třiceti lidí, kteří tamtudy procházeli, si to zapamatuje a podělí se sám s někým jiným, kdo má méně než on, nebo někomu podá pomocnou ruku.

Byla jsem šťastná, když jsem viděla, že strážní andělé šeptají lidem do ucha, když procházeli kolem. Možná když si přetete tento příběh, rozhodnete se více pomáhat. Doufám, že se dotkne vašeho srdce. Děti nám neustále ukazují tolik lásky a laskavosti svými každodenními činy. Musíme si začít užívat malých věcí jako ty dvě děti v onen slunný den, když seděly na lavičce. Běžte ven, užívejte si čerstvého vzduchu, vychutnejte si zmrzlinu.

Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným.

Lorna

P. S. Všichni už víte, že mám nadaci na pomoc dětem. Pomáháme dětem v Irsku i v zahraničí. Andělé mi stále dodávají odvahu, abych požádala vás všechny, mé přátele, o pomoc. Přijde mi to velmi těžké prosit o peníze, ale i málo udělá hodně. Možná vás napadne, jak pro nadaci získat nějaké fondy. Možná půjdete ráno s přáteli na kafe nebo na procházku nebo si zajezdit na kole nebo půjdete na módní show. Možná byste mohli stříhat vlasy, vylézt na nějakou horu nebo jít do kina, abyste vybrali nějaké peníze.


Vím, že existuje tolik věcí, které můžete se svými přáteli udělat, abyste nám mohli poslat pár euro pro všechny děti. Pamatujte, jednoho dne jedno z těchto dětí s vámi může být příbuzné. Proto musíme vždy pomáhat dětem, protože nevíme, co budoucnost přinese. Po celé Evropě máme miliony děti bez domova. Jsou to uprchlíci a nemohou za to. V Irsku máme děti, které potřebují pomoc, a my jim jí musíme dát. Musíme setřít jejich slzy. Musíme jim ukázat, že nám na nich záleží a že je milujeme, i když je možná osobně neznáme. Prosím pomozte mi pomoct mé nadaci růst, protože to není jen má nadace, je i vaše. Vy pomáháte dětem. Vím, že váš strážný anděl a všichni ostatní andělé vás nabádají, abyste pomohli těmto dětem. 

http://foundation.lornabyrne.com/