Jdi na obsah Jdi na menu

MÁM TĚ RÁD

24. 4. 2014

lb-a-lfh.jpg„Mám tě rád“ jsou slova, která se říkají příliš málo. Setkávám se s tolika lidmi, kteří je nikdy neřekli nikomu jinému, než svému partnerovi, a někteří je vůbec nikdy nikomu neřekli.

Často si neuvědomujeme, jak moc máme rádi lidi ve svém životě, až když už je příliš pozdě, nebo když si uvědomujeme, že je máme rádi, velmi často nám chybí odvaha nebo nám přijde trapné jim říct „Mám tě rád“.

Nepředpokládejte, že lidé kolem vás – rodiče, děti, přátelé, sourozenci – vědí, že je máte rádi. Nestačí říct „ale oni vědí, že je mám rád,“ musíte jim to říct! Musíte říct ta slova. Musíte vzít odvahu do svých rukou a říct jim tváří v tvář „Mám tě rád“.

To, že někomu řeknete, že ho máte rádi, a myslíte to vážně, pomáhá probudit lásku, která ve vás je, a dovoluje vám to uvolnit více lásky, kterou jste v sobě uzamkli. Když někomu řeknete, že ho máte rádi, probouzíte lásku i v něm. Láska se probouzí skrze osobní zážitek lásky. Tak se učíme milovat jeden druhého. Nedělejte si hlavu s tím, jak zareagují. Nečekejte, že vám hned odpoví, že vás také mají rádi. Udělejte první krok, uznejte a projevte lásku, kterou k nim cítíte. Nečekejte na to, až bude příliš pozdě.

Setkávám se s tolika lidmi, kteří litují toho, že nikdy neřekli svým rodičům, dětem, přátelům nebo sourozencům, že je mají rádi a teď už jim to říct nemůžou, protože už nejsou mezi námi. Nečekejte, až bude příliš pozdě, i když samozřejmě nikdy není opravdu příliš pozdě. Pokud někdo, koho jste milovali, už odešel domů do nebe, stále mu můžete říct, že ho milujete a on vás uslyší.


UDĚLEJTE PRVNÍ KROK

Někteří z vás mi napsali, že je pro vás snadné říct své ženě, že ji milujete, ale že jste to nikdy neřekli svému bratrovi nebo sestře, že nemáte odvahu a pocit trapnosti je silnější než vy. Nebo jeden člověk mi napsal, že kdyby řekl své matce, že jí má rád, uvedlo by jí to do nepříjemných rozpaků.
Nemyslete na to, že to bude trapné, že někoho uvedete do rozpaků nebo že dostanete strach a najděte v sobě odvahu říct „Mám tě rád“ člověku, kterého máte rádi. Tento člověk možná čeká už roky na to, až mu to řeknete. Jeden z vás ten první krok musí udělat! V těchto slovech je ohromná síla, a když je vyslovíte, uvolníte jimi sílu lásku, která naplní jak váš život, tak život člověka, kterému je řeknete.

Zhluboka se nadechněte a prostě to udělejte, řekněte „Mám tě rád“. Nemyslete na to, co se pak stane, jestli to pro toho člověka bude moc, nebo ho to rozpláče nebo to přejde bez reakce. Vy budete vědět, že jste to řekli a že jste měli odvahu to říct a nikdy nikdy nikdy toho nebudete litovat.

Hodně lidí mi také píše, že litují toho, že tato slova neřekli někomu, dokud ještě žil na tomto světě. Nelitujte toho a řekněte tomu člověku „mám tě rád“, řekněte mu to teď hned, nedokládejte to! Jeho duše vás uslyší, i kdybyste to řekli jenom v duchu!

Modlím se za to, aby vám váš strážný anděl dal odvahu na to, abyste ta slova dokázali říct tomu, komu je říct chcete.

Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným.

Lorna