Jdi na obsah Jdi na menu

MEZINÁRODNÍ DEN MÍRU 2014

21. 9. 2014

peace-of-day.jpg„KÉŽ JE NA ZEMI MÍR A KÉŽ ZAČNE U MĚ“

To zpíval chór v růžové zahradě OSN v New Yorku, když se vypouštěly hrdličky na oslavu MEZINÁRODNÍHO DNE MÍRU.

Na té slavnosti bylo tolik andělů. Když stovky mladých lidí procházely k růžové zahradě a nesly vlajky OSN, andělé se jimi proplétali velmi rychlými pohyby. Všichni tito andělé nesli vlajky, ale drželi je vysoko úplně roztažené, stejně jako je později během slavnosti roztáhli i lidé.

Když generální tajemník OSN Ban Ki-Moon přistoupil ke zvonu míru, kráčeli dva ohromní andělé vedle něj. Když se připravoval rozeznít zvon, objevil se vedle něj nádherný anděl ve zlato-zelených šatech, který vyzařoval mužskou podobu, a natáhl se jako by ve zpomaleném filmu, aby spolu s ním zvon rozezněl.

Andělé mi řekli, že Ban Ki-Moon je dobrý a silný muž, který naslouchá a snaží se co nejlépe sehrát svou roli – muž, za kterého bychom se měli modlit, stejně jako za všechny, kteří pracují v OSN.

Potom jsem se připojila k obecenstvu asi tisíce mladých lidí, kteří se sem sjeli z celého světa, aby si poslechli řeč Bana Ki-Moona. Ten jim připomněl, aby pozvedli svůj hlas za mír na světě, za lidská práva, za změnu klimatu, za udržitelný svět. „Prostě respektujte své bližní, své přátelé takové, jací jsou. Neexistuje žádný důvod, proč bychom měli nenávidět jeden druhého nebo s sebou bojovat.“


***

Byla jsem strašně ráda, že jsem se mohla připojit ke stovkám tisíců lidí při pochodu v New Yorku týkajícího se změny klimatu (prý se jednalo o zatím největší pochod kvůli změnám klimatu). Bylo úžasné vidět lidi všech věkových kategorií a národností, jak se ozvali a vyžadovali, abychom začali jednat a zachránili naši planetu. Andělé pochodovali s námi. Celé to místo bylo plné andělů vedle strážných andělů všech lidí, kteří tam byli. Andělé byli velice štíhlí a vysocí, mnohem větší než lidé a různě procházeli mezi pochodujícími lidmi.

Někteří z těchto andělů drželi v pravé dlani na úrovni ramen trojrozměrný obraz naší planety – asi stejně jako číšníci nosí tác.

Ty malé planetky, které nosili, byly velké asi jako fotbalový míč – některé trochu menší, a vypadalo to, jako by se vznášely na rukou andělů a otáčely se kolem své osy, jako to dělá Země. Chvílemi jsem viděla, jak tyto planetky, které nesli, odrážejí jejich světélkující a zářivé šaty.

Na tom pochodu bylo velmi „narváno“ a v jednu chvíli jsem viděla jednoho z těchto andělů, jak se jemně nahnul, přičemž stále držel ve vzduchu planetku ve své ruce. Podívala jsem se dolů a skrze nohy lidí jsem viděla, jak tento anděl pomáhá malé holčičce, která asi spadla nebo něco upustila, a on jí podpíral a chránil jí před tou záplavou nohou kolem ní.

Je její planeta stejně jako všech našich dětí. Máme tuto planetu propůjčenou a jsme zodpovědní za to, abychom se o ni starali pro příští generace. – Co budete dělat vy, abyste mohli?

Žehnám vám v tento Světový Den Míru (21. 9.) Fotky z těchto akcí naleznete
!!!ZDE!!!


Lorna