Jdi na obsah Jdi na menu

MÍR VE SVĚTĚ

11. 1. 2015

lorna-v-mesite.jpgJedna z největších obtíží na cestě ke světovému míru je přimět lidi, aby si přestali myslet, že jejich náboženství je lepší než jakékoliv jiné. O Boha by se nemělo soutěžit. Náboženství by nemělo mít nic společného s egem a církve by neměly být o moci a penězích. Církve se musí přestat snažit přetahovat lidi.

Byla mi ukázána vize, jak by v budoucnu mohlo vypadat společné modlení. Tisíce lidí - mužů, žen a dětí všech věkových kategorií - byly ve velkém kruhu. Lidé se modlili v pozicích, které jim byl nejpříjemnější - někteří stáli, jiní klečeli, seděli nebo leželi. Na první pohled bylo zřejmé, že pocházejí z různých náboženských tradic. Zdálo se, že chvílemi se modlí slovy ve svých vlastních jazycích a chvílemi v tichosti. Nicméně to bylo celé součástí jedné velké modlitby, všichni byli jako jeden. Každý se modlil srdcem a duší a všichni byli zcela ponořeni do své modlitby.

Bylo tam tolik míru a radosti. Měla jsem pocit, jako bych spatřila záblesk nebe. Andělé mi řekli, že jednotlivá náboženství budou dále existovat a že lidé budou dále mít své vlastní náboženské tradice a rituály, ale že bude existovat nové hnutí, které svede různá náboženství k sobě, aby se spojila v modlitbě. Nemyslím tím, že se sejdou teologové a vůdci církví - mám na mysli obyčejné lidi. Až se skutečně začneme modlit dohromady s lidmi z různých náboženství, přestaneme se bát jeden druhého, poznáme a pochopíme jeden druhého a budeme k sobě přátelštější.

Náboženství, která se modlí společně jako jeden celek, budou milníkem nového, významně mírovějšího světa.

Prosím pomodlete se dnes za mír na světě. Je třeba všech našich modliteb a vaše modlitba, ať už jste z jakéhokoliv náboženství, se počítá.

Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným.

Lorna

P. S. Na fotce jsem já, moje přítelkyně Betty Williams, držitelka Nobelovy ceny za mír, a Shaykha Fariha před modlitbou v newyorské mešitě.