Jdi na obsah Jdi na menu

MOCNÁ SÍLA DRAMATU

24. 2. 2016

lorna2.jpg20. února jsem bezpečně dorazila na místo. Dorazili jsme brzy do Addis Ababa a pak nás vyzvedla skvělá Lia z APY a na chviličku jsme se zastavili u ní doma na úžasnou snídani. Měli jsme papáju, sušenky, vajíčka, chleba a skvělý jablečný koláč, který koupila Ciara z APY, a samozřejmě také výborné etiopské kafe. Potom jsme se vydali na naši osmihodinovou cestu autem do Debra Markos, kam jsme dorazili kolem sedmé večer. Tady na fotce jsem já v zadu našeho auta s Liou a naším filmařem Hughem.

 

lorna3.jpgNa další fotce můžete vidět pouliční děti, které teď žijí v přístřešku. Všichni jsou to sirotci, jejich rodiče zemřeli hlavně kvůli AIDS a poté byly dětem odebrány jejich domovy, všechen jejich majetek a byly ponechány na ulici. Ale teď díky pomoci lidí jako jste vy mají přístřešek a mohou chodit do školy a účastnit se mnoha aktivit. Tady hrají dramatickou hru, kterou předvádějí na místních trzích, aby vzdělávali  ostatní o věcech, jako jsou pouliční děti, prevence AIDS a předčasné svatby. I oni tak vrací něco svým komunitám.

Zeptala jsem se jich, jestli jsou šťastné a ony se na mě podívaly, jak kdyby to byla nějaká divná otázka, samozřejmě že jsou teď šťastné, ale když byly na ulici, měly hlad a byly samy. Teď jsou všechny ve čtvrté a páté třídě ve škole, a to vše díky vaší pomoci.

Navíc chlapci také leští boty ve městě, aby si trochu přivydělali. Řekli mi, že sní o tom, že se jednou uživí a budou mít své vlastní rodiny. Mají stejné sny jako my. A s vaší pomocí se tak může dít dál.

Přispět můžete na http://www.lornabyrne.com/donate/

Jakákoliv částka je vítaná.

Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným.

Lorna