Jdi na obsah Jdi na menu

NADĚJE, KTEROU MI V NEW YORKU DALO „MUZEUM TOLERANCE“

23. 2. 2014

nytc.jpg

Když jsme včera (20. 2.) vešli do Muzea Tolerance v New Yorku, byla jsem překvapená, že tam vidím tolik andělů, bylo narvané anděly, i když samotné muzeum bylo docela klidné.

Když jsme došli k výstavní části, byla jsem opravdu překvapená, že vidím anděla naděje, který jako vždy vypadal jako ohromný plamen. V jeho velmi jasném plameni jsem viděla nepatrnou mužskou postavu, která drží pochodeň – jako olympijský plamen. Anděl naděje je obrovský, ale na chviličku se zdálo, jako by se vešel do místnosti, ve které jsme byli.

Anděl naděje mi řekl, že on a další andělé jsou tu proto, aby pomohli rozšířit poselství, která se tu předávají. Aby pomohli lidem, kteří muzeum navštíví, i lidem po celé planetě se zamyslet nad netolerancí a její ničivou silou. Řekl mi, že netolerance v našem světě bují, ale že andělé se nevzdávají; neustále pracují na tom, aby lidem pomohli si uvědomit, kdy se chovají netolerantně, a změnit svůj postoj.

Anděl naděje mi řekl, že přítomní andělé nabádají lidi, když se dívají na vystavené kousky o rasismu, sexuální diskriminaci, náboženské zločiny z nenávisti, šikanování atd, aby si odpověděli na otázku „Je tohle to, co chceme? Chceme víc takovýchto věcí?“
Anděl naděje mi připomněl, jak byla nenávist lidí v Severním Irsku přikrmována starší generací. Jak prarodiče přenášeli svou nenávist na svá vnoučata a chovali se tak, jako by udržování nenávisti byla důležitá součást jejich dědictví, jako by je to spojovalo s jejich kořeny.

Existuje cyklus nenávisti, který ničí náš svět, a my se všichni musíme postavit a říct: Ne, my už nebudeme tolerovat netoleranci. Toto muzeum, o kterém jsem do té doby nikdy neslyšela, mi dalo velkou naději. Bylo založeno centrem Simona Wiesenthala, takže má své původy ve strašné historii netolerance, která vedla k holocaustu. My všichni jsme zodpovědni za to, abychom prolomili tento koloběh netolerance.

Pokud máte možnost navštívit toto Muzeum tolerance, udělejte to:
!!!STRÁNKY MUZEA!!! Dá vám to hodně podnětů k přemýšlení!
Pomodlete se dnes za to, aby se náš svět stal tolerantnějším.

Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným.

Lorna