Jdi na obsah Jdi na menu

Nejdůležitější dárek Vánoc

20. 12. 2018

julian-hanslmaier-497178-unsplash.jpg

Myslím, že už všichni asi víte, že jsem vždy nadšená z Vánoc. Prostě je miluju. Stále si pamatuju, jak jsem bydlela ještě ve starém Kilmainhamu, dívala se z okna a viděla anděly, jak shazují ty malé koule světla na všechny domovy kolem mě. V tento roční čas se brány nebe trochu více pootevřou a skrze tento otvor se začne na zem vylévat nekonečný proud světla. Ten proud světla jsou andělé, kteří přinášejí ve svých dlaních velmi speciální dar od Boha pro každého z nás. Kouli světla plnou požehnání a ducha Vánoc, kterou shazují na každý jeden domov nehledě na to, jak je malý nebo velký. Když tuto kouli shodí, rozprskne se a rozprostře se po celém prostoru daného domova, vyplní každou jeho skulinku. I teď, když sedím ve své kanceláři a dívám se z okna, vidím všude tyto nádherné anděly, vidím je, kamkoliv jdu a musím se tomu usmívat. 

Vánoce by neměly být jenom o hmotných věcech. Měly by být o lásce a péči, o tom, že jste se svou rodinou a přáteli a ujistíte se, aby nikdo nezůstal sám. Nejvzácnější dar, který můžete někomu tyto Vánoce dát, je, když jim řeknete, že je máte rádi, že je potřebujete a že tu pro ně vždy budete. Avšak tento dar pro nás může být tím nejtěžším darem. Nic nás ale nestojí, jediné, co musíte udělat, je darovat volně svou lásku a přijmout ji. 


Vím, že tento roční čas může být pro mnoho z nás smutný, protože vzpomínáme na naše milované, kteří odešli do nebe. Vaše srdce cítí smutek, ale vaši blízcí chtějí, abyste věděli, že jsou v míru a šťastní. Chtějí, abyste si užili Vánoce, abyste naplnili své srdce láskou a laskavostí. Abyste vzpomínali na všechny ty krásné chvíle, kdy jste se společně smáli, na všechny ty překrásné vzpomínky. Nechtějí, abyste vytahovali ty smutné. Zapomeňte na ty smutné. Vězte, že vaši milovaní s vámi budou tyto Vánoce, ať budete kdekoliv na světě, budou vás chtít vidět, jak se usmíváte, smějete a radujete. Budou vám připomínat, že Vánoce jsou časem péče a lásky, stejně jako pastýři a tři moudří králové přinesli dárky malému Ježíškovi, tak i oni chtějí, abyste pamatovali na to, že vás milují. 


Tento roční čas je velmi speciálním ročním obdobím a je svým způsobem symbolem narození dítěte, které je bezbranné a velmi potřebuje péči a lásku, avšak samo vyzařuje ohromné množství lásky. Pokud to jde, prosím modleme se všichni za to, aby každé dítě na světě, ať je čerstvě narozené nebo starší, má co jíst. Pokračujme prosím v modlitbách za mír, aby i v zemích, kde je otřesný život, zavládl alespoň jeden den míru, kdy se žádné dítě nemusí být, že zemře strašnou smrtí. Dál žádejme své vlády, aby se dohodly na příměřích. Vím, že Bůh chce, abychom i my jeden s druhým uzavřeli příměří, abychom si navzájem podávali pomocnou ruku, s láskou a soucitem. Všichni jsme dobří samaritáni a zároveň jsme všichni tím člověkem ležícím na zemi, který potřebuje pomoc, a tak žádám Boha, aby každému z vás požehnal. Mějte ve svých srdcích, že v tuto dobu, před více jak 2000 lety se zrodilo dítě.

Šťastné a veselé Vánoce vám všem a požehnání do Nového roku. Nechť je váš život plný nových začátků.

Lorna