Jdi na obsah Jdi na menu

NEWSLETTER DUBUEN 2012 - JSTE TU PROTO, ABYSTE SI UŽÍVALI ŽIVOTA

15. 4. 2012

jaro-newsletter.jpgMáme báječné jarní počasí tady v Irsku a já si užívám každou jeho minutu. Píšu tento příspěvek v domě na irském venkově a užívám si klidu se svou dcerou Megan, která má ještě školní prázdniny, než se vrátím k nabitému a vzrušujícímu cestování, viz níže.

Andělé mi říkají, že mnoho z nás je tak zaneprázdněných, že zapomíná žít život a užívat si každodenní obyčejné radosti. Snažíme se toho tolik narvat do našich rušných životů, že vlastně zapomínáme, co je opravdu důležité. Mnoho z nás přikládá příliš důležitosti penězům a hmotným věcem. Mít nějaké peníze je samozřejmě důležité, ale andělé mi stále říkají, abych vám připomněla, že až zemřete, nebudete si se sebou do nebe moct vzít žádné peníze ani věci. Co si s sebou odnesete, jsou vzpomínky a všechnu lásku, kterou jste prožili zde na Zemi.

Andělé se neustále snaží pomáhat lidem, aby si užívali života a aby nepromeškávali každodenní obyčejné věci, které jsou pro nás tak vzácné, které nás povznášejí. To je obzvláště důležité ve chvíli, kdy je ve světě tolik strachu z ekonomických problémů.

Nedávno jsem potkala milou starší ženu, když jsem byla na nákupech se svou dcerou Ruth. Procházela jsem se skrze stojany s prádlem, když jsem za jedním stojanem uslyšela hlas, jak říká „Jste to vy, že jo? Já vím, že jste to vy.“ Ze zadu se objevila starší žena a skoro bez dechu na mě dál mluvila „Viděla jsem vás v televizi.  Nemůžu věřit, že vás potkávám osobně!“ Byla velmi nadšená. „Vrátila jste mi zpět život. Díky vám si teď užívám mnohem víc života. Když jsem vás viděla v televizi, uvědomila jsem si, že moc neprožívám život naplno. Teď se ho snažím užívat mnohem víc. Už nesedím doma a nenechám si život proklouzávat mezi prsty. Učím se užívat si všech malých věcí v životě, kterých jsem si před tím nikdy nevšímala. Každý den teď chodím na procházku a užívám si to, i když třeba prší nebo je zima. Trávím teď víc času sezením na lavičce v parku a pozoruji vše kolem mě, ptáky, květiny, motýly, matky s dětmi v kočárcích. Dokonce i trochu zahradničím, což jsem roky nedělala.“

Jak ta starší dáma dál mluvila, otevřel se za ní její strážný anděl. Byl velmi krásný a vysoký, vyzařovala z něj síla a díval se na svou svěřenkyni s takovou láskou a péčí. Viděla jsem záblesk zlaté a červené barvy v jeho šatech. Její strážný anděl jí dával sílu žít život naplno. Kolem ní bylo také mnoho nezaměstnaných andělů. Někteří z nich se bavili tím, že tancovali kolem regálů. Andělé nadobovali tu ženu, jak asi vypadala, když byla teenager. Vím, že jí andělé pomáhali užít si každý aspekt jejího života.

Říkala mi o všem, co teď dělá, aby si víc užívala života. Nemohla jsem dělat nic jiného než tam stát, poslouchat a usmívat se. „Pozvala jsem pár sousedů ke mě domů na kafe a když jsem teď v autobuse, vždy si sednu vedle někoho a povídám si s ním.“ Opravdu se moc snažila, aby si co nejvíc užívala života.  „Lorno, člověk nepotřebuje peníze, aby si užíval života, a i se svými bolestmi a starostmi toho tolik můžu dělat. Jen jedné věci v životě lituju, a sice že jsem nechala proběhnout tolik let, aniž bych je opravdu naplno prožila.“ Když jsme se rozloučily, řekla mi „Kéž bych slyšela tohle poselství od andělů před dvaceti lety“ a pevně mě objala. S úsměvem jsem se dívala, jak odchází z obchodu obklopena anděly a dál se zastavovala u stojanů s oblečením.

Větší část našich životů se skládá z malých věcí – obyčejných a každodenních. Jestliže ignorujeme tyto věci a zavrhujeme je jako triviální a nedůležité, neprožijeme život naplno. Unikne nám to, co je opravdu důležité. Ať už si to uvědomujeme nebo ne, velké věci se skládají z mnoha malých věcí.

Já vím, že život je někdy drsný a že užívat si ho se může někdy zdát nemožné, ale i v těch nejtěžších časech jsou vždy momenty, které si můžeme vychutnat a užít. Život jako takový je vzácný dar od Boha. Bůh chce, abyste tento dar prožívali naplno a užívali si ho, jak jen to jde. To je také jeden z důvodů, proč vám dal Bůh strážného anděla a proč nám andělé budou vždy pomáhat, abychom si užívali života naplno, pokud je požádáme.

Je jedno, co teď děláte, zastavte se a podívejte se z okna, i když není zrovna slunečno, jak je teď tady, vychutnejte si to, co je tam venku. Řekněte malou modlitbu za to, abyste si užívali každodenní obyčejné věci, které vás dnes potkají a abyste je nepropásli nebo nepřehlédli. Také můžete říct krátkou modlitbu za to, aby si všichni na světě dnes užili nějakou chvíli, ať už se v jejich životech děje cokoliv.

V následujícím měsíci budu velmi zaneprázdněna a budu hodně cestovat. Nemám moc ráda cestování, svět je pro mě jedna velká země, ale ráda se potkávám s novými lidmi a mám velkou radost, když se mě lidé ptají na nové a zajímavé otázky. Všechny následující akce si užiji, ale na jednu se těším obzvlášť. Je to prvního května v New Yorku a bude to akce, na které se setkají lidé rozličných náboženství a tradic. Více detailů zde: http://www.asmasociety.org/events/lornabyrne.html

Modlím se za vás, vaše rodiny a blízké, abyste měli požehnání šťastných chvil, dnes a každý den.

Lorna

P. S.

Moje nová kniha Andělské poselství naděje zůstává dál na seznamu nejprodávanější knih v Anglii a Irsku. Všem vám děkuji za podporu. Na podzim vyjde tato kniha v 12 jazycích, včetně němčiny, finštiny, španělštiny, portugalštiny, švédštiny a estonštiny. Více zajímavých novinek bude následovat!


(Poznámka překladatele: V měsíci březnu také vyšel velký newsletter Lorny. Týkal se Dne matek, ale jelikož se v ČR slaví až v květnu a v Irsku v březnu , tak se ho dočkáte tedy až 13.5. 2012.)