Jdi na obsah Jdi na menu

OSLAVA MEZINÁRODNÍHO DNE MÍRU

1. 10. 2015

den-miru.jpgOslava Mezinárodního dne míru Spojených národů a povídání o uprchlické krizi a o tom, jak můžeme pomoci.

Když jsem byla na dublinském mírovém fóru, modlila jsem se během toho, co jsem mluvila. Žádala jsem Boha o to, aby každé slovo, které řeknu, se stalo modlitbou míru a soucitu. Místnost byla narvaná anděly, kteří obklopovali všechny lidi, kteří byli z různých komunit, náboženství a samozřejmě různého věku.

Bylo tam také několik mladých lidí. Mladí lidé jsou budoucností světa. Je tak důležité, aby byli zahrnuti do procesu vytváření míru, lásky a soucitu ve světě. Svět se vyvíjí tak rychle a my jsme na prahu války, jakou jsme ještě nezažili. Mladí lidé si musí být více vědomi světa a toho, co se v něm právě děje.

Tam uprostřed války a konfliktu jsou děti, které se ptají "Co jsme provedly?" Všichni jsme dovolili, aby se naše odlišnosti a náš Bůh stali takovou zbraní. I zde v Irsku máme tolik náboženských komunit, ale všichni jsme velmi oddělení. Nesešli jsme se skutečně jako bratři a sestry. Já vidím strážného anděla u každého člověka nehledě na jeho náboženství. Musíme být ochotni si pomáhat. Musíme dávat a sdílet. Pokud máte dva kabáty, jeden darujte. Dejte, co můžete.

Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným.

Lorna