Jdi na obsah Jdi na menu

OSVÍCENÍ

19. 7. 2012

19.-andele---cina.jpgNedávno se mě ptal jeden německý novinář, jestli duchovní osvícení začalo velkým střeskem, který navždy změnil člověka a jeho život.

Musela jsem se této představě smát. Pravda je taková, že duchovní osvícení jako mnoho jiných věcí v životě, se skládá z jednoduchých obyčejných věcí. Miluji jedno staré zenové přísloví, které říká “Než budeš osvícen, nasekej dřevo a dojdi pro vodu, až budeš osvícen, nasekej dřevo a dojdi pro vodu.”

Je pravda, že ničí život není dokonalý. Všichni máme svoje problémy. Musíme ale žít život den po dni. Každý den bychom měli udělat maximum pro to, abychom lépe naslouchali andělům, kteří nám radí, abychom si užívali života a udělali každý den co nejšťastnějším, jak pro sebe, tak pro lidi kolem nás. Musíme přestat čekat a vymlouvat se, že budeme šťastní, až potkáme toho správného partnera, budeme vydělávat víc peněz nebo si najdeme práci. Náš život se skládá z mnoha malých věcí. Život je příliš vzácný. Pokud si dovolíme přemýšlet tímto způsobem, jen ho promarníme a promeškáme.

Nádherný den vám všem – prožijte ho naplno.

S požehnáním,

Lorna

P. S. No není ten obal na Andělé v mých vlasech v mandarínské čínštině hezký?! Jerome a jeho team v Acornu v Tajsku odvedli skvělou práci.