Jdi na obsah Jdi na menu

PAMATUJTE, ŽE BŮH NEPOTŘEBUJE NAŠE MODLITBY, JSME TO MY A NÁŠ SVĚT, KDO JE POTŘEBUJE

24. 3. 2012

prayer.jpg

V této dramatické době plné změň a velkých nepokojů jsme si zvykli nadávat na svoje vlády a požadovat jejich výměnu. Co si občas neuvědomujeme je, že po jedné vládě přijde jiná, která bude dost pravděpodobně velmi podobná té předchozí, jen oblečena do jiného kabátu. Také máme často pocit, že náš problém je ryze “český” nebo “slovenský” a že v jiných zemích je situace lepší. Nuže situace je stejná v mnoha a mnoha zemích po celém světě. Problém není v té či oné konkrétní vládě či zemi. Problém je v nedostatečné čistotě a síle lidského charakteru. Bojovat proti tomu všemu se dá mnoha způsoby a každý z nich má svou roli a důležitost. Pokud se nám nelíbí svět, ve kterém žijeme, musíme udělat všechno proto, abychom my byli takoví, jací chceme, aby byli ostatní, a co se týče ostatních, například vlád a níže zmiňovaných vůdců, jak radí Lorna, proč, když už nemůžeme přímo hned nic ovlivnit, se za ně nemodlit a prosit Božskou Prozřetelnost, aby dodala lidem na důležitých místech odvahu a morální sílu dělat správná rozhodnutí a udržet si svoji lidskost? Kdybychom se všichni modlili za naše vlády, spíše než je proklínali, možná by změna přišla rychleji, než si myslíme.

PŘEDMLUVA: Jan Menděl

NEMODLÍME SE DOST

Všichni bychom se měli víc modlit. Nemusíte chodit do kostela nebo se účastnit nějakého náboženského rituálu, abyste se mohli modlit. Můžete říct rychlou modlitu, zatímco čtete tyto řádky, utíkáte na autobus nebo čekáte na semaforu na zelenou. Pokaždé, když se modlíme, spojíme se s modlitebními anděly (stejně jako se svým andělem strážným) a oni nám pomohou zesílit naši modlitbu.

Když se modlíme pravidelně, je méně pravděpodobné, že podlehneme opačné straně (zlu) – je méně pravděpodobné, že zaútočíme zlým komentářem na někoho, kdo nás rozčílil, a více pravděpodobné, že sehrajeme svou roli v utváření lepšího světa.

Pamatujte, že Bůh nepotřebuje naše modlitby, jsme to my a náš svět, kdo je potřebuje.

Také nesmíme zapomínat, že nestačí modlit se jen za sebe a ty, které milujeme – naši andělé nám říkají, že je obzvlášť potřebné modlit se v této době i za naše vůdce (vlády, prezidenty) – národní a mezinárodní. Oni potřebují naše modlitby, aby jim pomohly mít odvahu a moudrost udělat správná rozhodnutí, které svět potřebuje.

Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným.

Lorna

 

PS: VIDEO - MODLITBA TVÝCH ANDĚLŮ LÉČITELŮ