Jdi na obsah Jdi na menu

PŘÍBĚHY OD LORNY

25. 5. 2014

balet-girl.jpgJSTE KRÁSNÍ

Minulý týden jsem pomáhala s baletní show tanční školy, kterou navštěvuje moje dcera Megan. Pomáhala jsem tuctu 4 až 8 letých holčiček se obléknout, aby mohly jít na pódium. Andělé mi řekli, abych každé z nich řekla, že je krásná, až je budu připravovat. Udělala jsem, jak mě žádali.

Nikdy nezapomenu na jednu malou šestiletou holčičku, která tiše stála, dívala se na mě a s vytřeštěnýma očima mi řekla: „Nevěděla jsem, že jsem krásná!“

Všichni jsme krásní a je třeba, aby nám to někdo řekl. Když nám to někdo řekne, pomůže nám to si uvědomit, co je na nás krásné. A my jsme všichni krásní. Příliš často se soustředíme na to, co si myslíme, že na nás není dokonalé. Jste krásní – spatřete dnes svoji krásu a řekněte i lidem kolem sebe, že jsou krásní.


old-man.jpgLÁSKA K CIZÍM LIDEM


Nedávno jsem potkala jednoho muže po čtyřicítce, který mi řekl, že přečtení knihy Nebeská láska změnilo jeho myšlení. Řekl mi o jednom starším muži, jehož jméno neznal, který bydlí v jeho čtvrti a který si vždy chtěl povídat, ale jeho to štvalo, protože neměl čas.

Řekl mi, že den po tom, co si přečetl v mé knížce kapitolu o lásce k cizím lidem, se, když odcházel z domova, rozhodl, že když dnes potká toho staršího muže, dá se s ním do řeči. A opravdu ho potkal, zastavil se a povídal si s ním, nespěchal, uvolnil se a soustředil se jen na něj během těch 5 minut, co si povídali. Řekl mi, že opravdu cítil lásku, která z něho vycházela k tomu muži a že si ten rozhovor s ním moc užil.

Milé slovo, věnování úsměvu cizímu člověku, nebo se zastavit na pár minut na kus řeci, jak to udělal tento muž, nám pomáhá uvolnit více lásky, kterou jsme v sobě uzamkli.

Kdybychom si toho byli všichni více vědomi, náš svět by byl jednodušším a šťastnějším místem.

Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným.¨

Lorna