Jdi na obsah Jdi na menu

PŘÍSPĚVKY ZA LISTOPAD

5. 12. 2016

15003277_10154683857872630_4570613514913995115_o.jpgKdyž jsem byla nedávno v New Yorku, potkala jsem tolik lidí, kteří byli v slzách a měli velký strach z toho, jaká budoucnost čeká Ameriku. Dělali si starosti a ptali se na otázky jako „Kdo bude další prezident?“ „Bude povstání?“

Američané potřebují v tuto chvíli naše modlitby, aby jim bylo připomenuto, že oni všichni jsou Američané. Většina lidí v USA byli kdysi emigranti, ale dnes jsou všichni Američané. Mohou táhnout za jeden provaz v lásce a míru.

Vím, že se všichni už za ně modlíme, ale musíme se modlit více. A musíme se modlit i za mír, a to každý den.

***

Když se modlíme, náš strážný anděl a všichni modlitební andělé se modlí s námi. Chválí s námi Boha za to, že se o nás stará a že nám dovoluje cítit každý den svou přítomnost v našich životech, i když tuto přítomnost často neuznáváme. Děkují Bohu za to, že nám dovoluje vědět, že on je náš otec a bezpodmínečně nás miluje. Ať se děje cokoliv, Bůh nad nám nikdy nezlomí hůl.

***

Bůh vám dal strážného anděla, aby byl ochráncem vaší duše, protože vás bezpodmínečně miluje. Nechává u vás celý váš život tohoto nádherného strážného anděla, dokonce i ve chvíli, kdy se vracíte zpět domů, do nebe. Vy a váš strážný anděl jste se stali nejlepšími přáteli. Bůh něco takového dovolil, protože jste jeho dítě. Jeho nejvzácnější dar je jeho láska k vám.

***

14947784_10154674993047630_6717670994083225402_n.jpgKdyž jsem nedávno sjížděla z jednoho kruhového objezdu, všimla jsem si anděla, který na mě mával. Nijak zvlášť jsem nad tím nepřemýšlela, ale za chvíli jsem zažila velké překvapení a určitě jsem nebyla sama, neboť cesta podél silnice byla pokryta vlčím mákem. Bylo to, jak kdyby bylo znovu jaro.
Řekla jsem andělům „Ale vždyť je už listopad. Tyhle kytky by přeci neměly kvést.“
A andělé pouze řekli „Lorno, tohle je globální oteplování.“

***

Jedna matka mi řekla, že její dcera se učí na to, aby se stala zdravotní sestrou a porodní asistentkou. Nesmíme zapomínat na všechny ty muže a ženy, kteří tvrdě pracují na záchraně životů a na tom, abychom zůstali co nejzdravější, protože jejich práce je skutečně velmi náročná. Je to práce plná dlouhých přesčasů. Většina sester a doktorů dělá vše proto, aby zachránila lidské života a vyléčila všechny, které může. Je to dar, který jim Bůh dal. Všichni musíme dělat, co je v našich silách, abychom je v tomto úsilí podpořili. Každý den děkuji Bohu za lékaře, sestry a všechen zdravotní personál a prosím jejich strážné anděly, aby je vedli v jejich práci.

***

Prosím vás všechny, abyste se dnes modlili za svět, a abyste každý den věnovali jednu modlitbu světu. Modlete se za tuto nádhernou planetu, na které žijeme, protože nic nás nedokáže připravit na hrůzy války a ničení života – nejen lidského života, ale i života přírody. Modlete se za mír, neboť bez míru nepřežijeme, protože pokaždé, když někde zuří válka, umírá u toho i příroda.
Andělé Boží chtějí, abychom věděli, že to můžeme zvládnout. Můžeme se zlepšit. Můžeme mnohé změnit. Můžeme vytvořit z tohoto světa nebe na zemi.
Modlete se za mír, modlete se za světové vůdce, aby našli řešení, a za lidi, aby jim u toho pomohli. Světoví vůdci to nemohou zvládnout bez našeho přispění. Všichni se musíme postavit proti ničivým válkám, proti devastaci planety, lidí, země, života a přírody.

***

Je srdcervoucí, když žena potratí nebo když dítě zemře před porodem nebo když žije pouze chviličku, ať už se jedná o dny, týdny, měsíce či roky.

Matky si musí pamatovat, že jejich dítě si je vybralo za svou matku. Mluvilo o vás s Bohem a bezpodmínečně vás miluje a vždy bude. Je s vámi pokaždé, když na své děťátko, které jste ztratila a které odešlo do nebe, myslíte.

Pokud jste mu ani nedala jméno, dejte mu ho nyní, neboť vaše dítě vás miluje, jste jeho matka. Vaše dítě nechce, abyste byla smutná nebo nešťastná, nýbrž abyste věděla, že pro něj jste nejlepší matka na světě.

***

14. listopadu byl světový den diabetu. Cukrovka by se nikdy neměla brát na lehkou váhu. Je to vážná nemoc. Můj manžel Joe měl cukrovku. Bojoval s ní od svých zhruba třiceti let. Nejsem si jistá, kdy se u něj poprvé objevila. Byla to těžká bitva, která ho nakonec stála život, když zaútočila na jeho orgány.

Prosím strážné anděly všech diabetiků, aby jim pomohli. Diabetici mohou být muži, ženy i děti jakéhokoliv věku. Prosím strážné anděly jejich přátel a rodin, aby jim pomohli si uvědomit, že jejich milovaní mají problém.

Lidé, kteří trpí cukrovkou, musí plánovat každý den. Musí myslet na věci, na které já a ani vy myslet vůbec nemusíme. Pokud něco pokazí, má to vážné následky. Vždy je nám říkáno, že diabetici mohou žít normální život, ale ve skutečnosti to nikdy není obyčejný život. Mají mnoho úskalí.

Je hodně znaků, které může diabetik vykazovat, když se s ním něco děje. Jeden z nich je, že se začne chovat jako opilý nebo je náhle agresivní, i když ve skutečnosti není. Vím, že to je pro rodiny velmi těžké přijmout, že jejich milovaná osoba je diabetik.

Pokud máte s cukrovkou někoho v rodině nebo nějakého kamaráda či jen známého, který bydlí přes ulici, nezapomínejte na ně a podporujte je.

 

***

Amerika má nového prezidenta. Gratuluji. Vím, že mnozí z vás nejsou šťastní, že Donald Trump je váš prezident, ale on bude potřebovat váš respekt a podporu k tomu, aby byl nejlepším prezidentem, jakým dokáže být, pro vás i pro svět. Je to těžká práce být prezidentem tak mocné země. Vím, že prezident Spojených Států Amerických bude vždy potřebovat modlitby druhých, abych naslouchal vedení a šel správným směrem při každém rozhodnutí, které učiní pro Američany i pro svět.

***

Vím, že tento týden byl pro nás všechny plný vzletů a pádů. Změna, a obzvlášť politická změna, může být velmi stresující, ať už je dobrá nebo špatná. Ať se děje cokoliv, pamatujte, že tohle je náš svět a každý čin, který podniknete, má význam nehledě na to, jak malý vám připadá.

Má dárková kniha, Rok s Anděly, je průvodcem ročními obdobími, který vás bude podporovat celý rok, ale také vám připomene, jak nádherná a vzácná je naše planeta. Musíme se o ní starat a udělat vše, co je v našich silách, abychom zastavili změnu klimatu, aby si i děti budoucnosti mohly užívat zázraky přírody.

Text na obrázku (který je z nové knihy) znamená: „Tato planeta nám byla dána, abychom na ní žili, milovali ji a užili si jí během svého života, ale také jsme dostali svatý úkol ji předat budoucím generacím.“

***

15027660_10154698161022630_950765865424231783_n.jpgV pátek jsem byla v irské televizi RTÉ1 v pořadu s Maurou a Daithím. Byla jsem nadšená a zároveň trochu nervózní, což jsem vždy před nějakou talk show a tohle je nejsledovanější program irské televize. Doufám, že mnoho z vás se na mě dívalo. Také jsem měla velkou radost z toho, že jsem mohla mít na sobě tyto nádherné šaty, které jsem dostala od svého kamaráda Dona O´Neilla, který mi je dal, abych si je vzala právě do tohoto pořadu, když jsem byla teď v New Yorku. Mockrát mu za ně děkuju. Jsem pyšná, že jsem je mohla mít na sobě, jsou skutečné nádherné.

***

14947542_10154699087287630_1417787203395442525_n.jpgTak ten pořád jsem si nakonec moc užila. Bylo skvělé vidět všechny ty anděly, kteří odpovídali na otázky Maury, Daithího a hostů pořadu. Ještě jednou moc Děkuju Donovoi O´Neillovi za ty nádherné šaty. Moc jsem si to celé užila a doufám, že si to užili i ti, kteří se dívali.

***

Tam venku je mnoho nezaměstnaných andělů. Bůh je neustále vylévá na náš svět v proudech. Vidím je každý den, jak létají dolů z oblohy, tak na to nezapomínejte a zaměstnávejte je. Stačí požádat vašeho strážného anděla o jednoho nezaměstnaného anděla, aby vám pomohl s vašimi každodenními, obyčejnými věcmi.

***

Mnoho z nás ztrácí víru, když nám zemře někdo blízký. Říkáme, že Bůh není skutečný, že neexistuje, že kdyby existoval, nedovolil by to, že jsme neměli šanci se rozloučit…
Každý den bychom měli říkám těm, které máme rádi, že je máme rádi. Měli bychom jim říkat vše, co máme na srdci. Neměli bychom to odkládat na další den, protože nikdy nevíme, kdy přijde jejich čas a kdy odejdou, takže až se setkáte s těmi, které máte rádi, řekněte jim vše, co máte na srdci, a pamatujte jim říct i to, že je máte rádi.

***

Jedna z věcí, kterou stále říkám svému strážnému andělovi, je „děkuju“. Vím, že to můžete říkat i vy. Nemusíte, protože váš strážný anděl nepotřebuje poděkování, ale já si vždy říkám, že je to hezké děkovat, obzvlášť když jste měli v životě nějaké překážky a nakonec jste je překonali. Vždy děkuji svému strážnému andělovi a on se na mě vždy zeširoka usměje. Vím, že to samé udělá i váš strážný anděl. Je přeci hezké děkovat.

***

Váš strážný anděl chce, abych vám připomněla, že byste se měli usmívat co nejčastěji, i když nemáte chuť se usmívat. Pokaždé, když se usmějete, pomáháte sami sobě cítit se trochu šťastněji. Dovolujete své lásce, aby z vás vyšla, tím, že se usmějete. Ty, kteří vás uvidí se usmívat, to přiměje se také usmát, a i oni se díky tomu budou na chviličku cítit šťastněji.

***

15267747_1613088785368788_3367865126168845479_n.jpgDneska ráno, když jsem se podívala z okna, jsem viděla na zahradní zdi malého drozda. Měl načechrané peří, aby se zahřál. Hned za ním stál anděl s krásnými péřovými křídly, kterými přikrýval toho malého drozda, aby ho zahřál. Za chviličku drozd odletěl a anděl zmizel. Nezapomínejte krmit ptáčky a jiné tvorečky, když se ochladí. V zimě potřebují naši pomocnou ruku.

***

Váš strážný anděl vám chce připomenout, že jste čistá láska. Je v pořádku mít rád sám sebe, tak si udělejte trochu času, když můžete, a věnujte si trochu lásky. Něco si dopřejte. Já třeba ráda sedím před krbem, piji čaj nebo si dopřeju malou procházku. Možná byste mohli jít do kina. Může to být něco velmi prostého. Prostě si jen něčím udělejte radost. Udělejte si pět minut času a řekněte si: „Je v pořádku mít se rád. Mám se rád. Zasloužím si lásku.“

***

Pokud jste dnes vystresování, požádejte svého strážného anděla o to, aby vás uklidnil a pomohl vám vidět věci jasněji. Váš strážný anděl vám může vnuknout myšlenku jako například jít a dát si šálek čaje nebo si zajít na procházku a potom se vrátit a udělat to, co jste měli v plánu. Pamatujte, že váš strážný anděl ve vás věří, tak věřte i vy sebe!

***

Pokud je nějaký dobrý skutek, který byste mohli v následujících dnech udělat, udělejte ho. Váš strážný anděl vás v jednom kuse upozorňuje na mnoho dobrých skutků, které můžete udělat. Vím, že některé z nich budou velmi prosté, třeba otevřít někomu dveře nebo poradit cestu. Možná že sedíte v kavárně a prostě se jen dáte do řeči s někým nebo někomu zvednete náladu tím, že se na něj usmějete. My všichni potřebujeme někdy trochu pomoct.

(text na obrázku: Nikdy si nemyslete, že si nezasloužíte pomoc. Všichni si zasloužíme pomoc a andělé milují, když nám mohou pomoct.)

Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným,

Lorna