Jdi na obsah Jdi na menu

PROČ DNES NEZAMĚSTNAT NEZAMĚSTNANOU ANDĚLKU IVY

1. 6. 2014

angel-ivy.jpgV jednom newsletteru před pár lety jsem napsala tento text:

Procházela jsem se jednou uličkou, když jsem viděla anděla, který seděl na střeše jednoho domu. Seděl s pokrčenými koleny, která rukama obepínal a díval se na mě. V této chvíli jsem ho ještě neviděla jasně a také jsem neviděla žádná křídla. Kolem bylo mnoho ptáků, někteří jenom seděli a někteří si protahovali křídla a vyhřívali se na slunci. Anděl si ptáků nevšímal, ale pozoroval mě, když jsem pomalu procházela uličkou. Pak se postavil a zamával.

Následoval záblesk světla a anděl sestoupil ze střechy ke mně. Neletěl, ale pohyboval nohama jako ve zpomaleném filmu a postavil se vedle mě. „Lorno, čekám na tebe celé dopoledne,“ řekl. „Jsem nezaměstnaný anděl a říkal jsem si, jestli bych s tebou nemohl strávit trochu času.“

Byla jsem v úžasu z toho, že se mě nějaký anděl ptá, jestli se mnou může strávit trochu času. Obvykle se mě neptají – prostě přijdou a tráví se mnou čas, takže tohle bylo něco nového. Zasmála jsem se. „Proč ne. Zaměstnám tě,“ řekla jsem.
„Jak ti mám říkat?“ zeptala jsem se. „Nemůžu ti říkat jen nezaměstnaný anděle, pořád tu jsou miliony nezaměstnaných andělů.“

„Říkej mi Ivy,“ odpověděl. (Ivy se v angličtině vyslovuje jako „ajvy“. Lorna mluví o andělu jako o ženě, proto dál pokračuji v ženském rodě) Usmála jsem se, protože Ivy změnila podobu a vypadala teď ještě lidštěji. Zářila tak jasně s nádechem hluboké zelené. Její odstín byl stejný jako odstín na zdi v té uličce, jen byl zářivější. Vypadalo, jako by ho právě pokropil déšť. Ivy byla vysoká, mnohem vyšší než já, a štíhlá.

Byla se mnou během mé procházky a potom i během pár domácích prací, které jsem ten den musela udělat. Teď, když dopisuji tento newsletter, sedí Ivy vedle mě. Právě jsme se otočila a řekla jí „Možná tě zaměstná někdo, kdo si přečte tento newsletter?“ Ivy odpověděla: „Lorno, pokud někdo upřímně požádá, půjdu a nechám se jím zaměstnat.“

***
Andělé mi řekli, že když jsem tehdy vydala tento newsletter, stovky z vás zaměstnaly Ivy, bylo jich tolik, že Ivy nemohla být se všemi, kdo chtěli. Nezaměstnaní andělé nejsou jako archandělé (kteří mohou být s mnoha lidmi najednou), nezaměstnaní andělé mohou být v jednu chvíli jen s jedním člověkem.

Ale Ivy rozdělila práci! Na oplátku zaměstnala mnoho nezaměstnaných andělů a požádala je, aby reagovali na jméno Ivy! Od té doby jsem andělku Ivy neviděla, což znamená, že vím, že je stále zaměstnaná tím, že pomáhá lidem v jejich každodenním životě.

Pokud dnes potřebujete pomoc, proč nezaměstnat nějakého nezaměstnaného anděla jménem Ivy?

Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným.

Lorna