Jdi na obsah Jdi na menu

ROZDĚLENÍ MEZI RŮZNÝMI ODNOŽEMI ISLÁMU VYTVÁŘÍ NEBO POSILUJE SVÁRY NA MNOHA MÍSTECH NA SVĚTĚ

30. 3. 2014

dove-of-peace.jpgZatímco američtí sunnité a šíité (odlišné skupiny muslimů, pozn. překl.) mezi sebou nejsou v otevřeném konfliktu, nejsou spolu ale ani v jednotě. Kdyby se více sjednotili, mohli by udělat mnohem víc pro to, aby přinesli mír do postižených míst na světě.  

Jako dítě v Irsku jsem někdy viděla zvláštní druh anděla, který stál vedle člověka. Bylo mi řečeno, že to jsou američtí sdružovací andělé, velmi mocní andělé, kteří byli stvořeni, aby sjednocovali lidi všech národností a náboženství a přivedli je do Ameriky. Vidím anděly od dětství. Vidím je stejně fyzicky jako vidím někoho, kdo sedí přede mnou, a vidím je každý den. Možná vám to bude znít divně nebo šíleně, ale já netuším, proč já je vidím a vy ne. Jsem jen obyčejný člověk.
 
Američtí sdružovací andělé byli stvořeni, tak mi to bylo řečeno, protože Amerika má sehrát zvláštní roli v budoucnosti světa – prý hodně řešení, která povedou k světovému míru, přijde z Ameriky. 
 
Muslimové byli shromažďováni během let z různých zemí a různých větví islámu do Ameriky. Pokud se budou muslimové, kteří přišli do Ameriky, schopni sjednotit a nechat za sebou své historické a zastaralé představy, sjednotí se a vyšlou tak silný signál muslimům žijícím v jiných částech světa. Ukážou příklad toho, jak se dá žít společně v míru, jeden vedle druhého.
 
Amerika je země neuvěřitelné moci a andělé mi neustále říkají, že právě ze Spojených Států vzejde mnoho řešení na světové problémy. Když se američtí muslimové sjednotí, budou v pozici, aby mnohem více ovlivnili americkou politiku. Američtí muslimové mohou poskytnout unikátní pohled na globální výzvy, ale pouze pokud budou v jednotě. Jako jednotná síla se musí aktivně zapojit do pomoci americké vládě, aby mohla najít řešení na světový mír.
 
Tím, že jsem z Irska, jsem si velmi dobře vědoma destrukce, kterou mohou způsobit různé odnože jednoho náboženství. V případě severního Irska to křesťanství zažilo s protestanty a katolíky, kteří se mezi sebou zabíjeli. 
 
Proto jsem měla velkou radost, když se ke mně na jedné modlitební akci za jednotu muslimů připojila Betty Williams, která je držitelkou Nobelovy ceny za mír. (video z této akce je !!!ZDE!!!, bohužel ale bez českých titulků) Betty Williams získala Nobelovu cenu za mír v roce 1976 za to, že vyvedla obyčejné muže a ženy – protestanty a katolíky – do ulic v Severním Irsku, aby společně protestovali proti násilí, a tím si vlastně uvědomili, kolik toho mají společného. Odvážná práce Betty Williams, její kolegyně a spoludržitelka Nobely ceny za mír  Mairead Corrigan a protestanti a katolíci ze Severního Irska byli začátkem mírového procesu, který nakonec vedl k míru (i když je ten mír někdy křehký) v Severním Irsku.
 
Podobnosti mezi Severním Irskem a konfliktem mezi sunnity a šíity byly vyzdviženy minulý týden Agem Khanem v řeči, kterou přednesl před kanadským parlamentem. Vždy mi bylo řečeno, že Severní Irsko je základním kamenem míru ve světě – že když to dokázalo Severní Irsko, tak to dokážou i jiné části světa. Všechny konfliktní oblasti mají své odlišnosti a své vlastní unikátní historie, Severní Irsko není Sýrie, Afganistan nebo Libanon. Ale mír nastává tehdy, když se lidé sejdou, aby porozuměli jeden druhému a uvědomili si, kolik toho mají společného, když lidé odloží své historické křivdy a pravdy a rozhodnou se dát na první místo svoje děti a děti jejich dětí. Když se rozhodnou pokořit nenávist a vpustit dovnitř lásku. 
 
Lidé, kteří odloží svoje odlišnosti, poznají, co mají společného a rozhodnou se vytvořit lepší budoucnost pro své děti, nejsou slabí; naopak jsou velmi silní a jsou majákem naděje pro nás všechny. Američtí muslimové jsou nyní vyzývání, aby se v tuto dobu stali takovýmto majákem naděje.
 
S požehnáním
 
Lorna