Jdi na obsah Jdi na menu

UKAŽTE SVOU LÁSKU A SOUCIT

25. 8. 2015

laska-a-mir.jpgV současné chvíli zuří ve světě masivní imigrační krize. Lidé utíkají ze svých vlastních zemí kvůli válce, hrůzám a nespravedlnosti. Utíkají, aby zachránili život sobě a svým rodinám, a hledají útočiště. Neutíkají kvůli něčemu, co byla jejich vlastní vina. Stali se válečnými uprchlíky, kteří prchají před nespravedlností. Stačí se podívat na zprávy a fotografie v novinách, aby člověk viděl tu hrůzu a strach ve tvářích matek a otců se svými dětmi v náručí, jenž hledají naději. Utíkají se ke zbytku světa o pomoc, aby jejich děti nemusely zemřít.

Lidé v Evropě mají stále vice strach z toho, co se děje, a bojí se, kam všichni tito lidé půjdou. Tento strach se může změnit v nenávist a rasismus, protože se bojí toho, že jim uprchlíci skončí před domem.

Pamatujte na to, že tohle by se mohlo stát i vám a vašim dětem. I vy byste mohli prchat ze své země kvůli hrůzám, které se v ní dějí. I vy byste mohli volat o pomoc zbytek světa. „Prosím, pomozte nám!“ Nemějte ve svém srdci nenávist. Zkuste místo toho cítit lásku a soucit k těmto mužům, ženám a dětem. Jsou stejní jako vy a já. Není mezi námi žádný rozdíl. V budoucnu byste to mohli být vy, kdo bude žádat o pomoc je.

Bůh a andělé nás všechny prosí, abychom k sobě cítili lásku a soucit a aby každá země byla „dobrým samaritánem“. Vím, že se mnou nebudete všichni souhlasit. Vlády budou říkat, že si to nemohou dovolit. Jestliže si to ale nemůžeme dovolit, co tedy budeme dělat, když nenajdeme řešení? Necháme prchající lidi zemřít zimou, hladem a nemocemi nebo budeme dobrými samaritány? Máme moc pomoct těmto lidem a měli bychom jim pomoct.

Většina imigrantů jsou dobří lidé. Vždycky budou mezi dobrými i zlí, tak je to se vším. Neměli bychom dopustit, že kvůli pár špatným mezi dobrými zamítneme pomoc všem. Každá země musí sehrát svou roli a s láskou a soucitem podat pomocnou ruku těm, kteří prchají před hrůzami války.

Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným,

Lorna