Jdi na obsah Jdi na menu

ÚRYVEK O ČR A SR V NEBESKÉ LÁSCE

1. 5. 2014

64.jpgNedávno jsem navštívila Českou republiku a Slovensko. Když jsem byla v letadle do Prahy, andělé mi řekli, že zažiji něco, co se dotkne mého srdce. Ale víc mi neřekli. Asi v půlce požehnání, na kterém bylo přes tisíc lidí v nádherném sále Lucerny v Praze, jsem si uvědomila, co tím mysleli. Bylo tam mnoho mladých lidí, často ve skupinkách, kteří ke mě přicházeli pro požehnání, ale velmi neobvyklé bylo to, že mnoho z nich mě prosilo, často lámanou angličtinou, abych dala požehnání jejich rodičům a ne jim. Už jsem to příležitostně zažila, ale nikdy ne v takovém množství.

Jeden mladý asi sedmnáctiletý muž mi se slzami v očích řekl: „Moje rodiče jsou velmi vystresovaní a já bych chtěl tohle požehnání pro ně. Moc bych si přál, aby moji rodiče byli šťastní.“ Strážný anděl toho mladíka stál za ním a řekl mi, abych se podívala tomu chlapci do očí. Podívala jsem se a viděla jsem, že z nich září tolik lásky. Tento chlapec hluboce miloval svoje rodiče a opravdu doufal, že toto požehnání může přinést do jejich života více radosti. Pomodlila jsem se za to, aby opravdu přineslo, a požehnala jsem mu.

Byla jsem velmi dojata tím množstvím mladých lidí, kteří si dělali starosti o svoje rodiče. Tito mladí lidé si uvědomovali, co se děje v životech jejich rodičů, a ještě více to s nimi sdíleli. Brali své rodiče více jako samostatné osoby (a nejen jako rodiče) a toto uvědomění prohlubovalo jejich lásku.

Nemám žádné vysvětlení na to, proč jsem se s tím tolik setkala v České republice a na Slovensku, možná to má něco společného s nedávnou minulostí těchto zemí. Vím jen to, že bych ráda více viděla tak procítěné lásky a uznání vůči rodičům po celém světě....