Jdi na obsah Jdi na menu

UŽÍVEJTE SI ŽIVOT DNES I KAŽDÝ DEN

21. 7. 2013

enjoy-life-ii.jpgPřed pár lety jsem potkala ženu, která mě pozdravila s neuvěřitelným nadšením slovy “Vrátila jste mi zpět život. Díky vám si teď užívám života mnohem víc. Tím, že jsem vás sledovala, uvědomila jsem si, že nežiji opravdu svůj život naplno. Teď se snažím prožívat svůj život mnohem víc. Nesedím doma a nenechávám ho proklouzávat mezi prsty. Učím se radovat se ze všech malých věcí v životě, kterých jsem si před tím nikdy nevšímala. Teď každý den chodím na procházku a užívám si ji, i když třeba prší nebo je zima. Trávím také čas na lavičce v parku a pozoruji vše kolem sebe, ptáky, květiny, motýly, matky s dětmi v kočárcích. Také trochu zahradničím, co jsem roky nedělala.”

Jak ta žena na mě dál mluvila, otevřel se za ní její strážný anděl. Byl velmi krásný a vysoký a vyzařovala z něj velká síla a díval se na ženu s takovou láskou a péčí. Viděla jsem záblesky zlaté a červené v jeho šatech. Její strážný anděl jí dával sílu, aby žila život naplno. Také kolem ní bylo mnoho nezaměstnaných andělů. Někteří se bavili a tancovali kolem ní dokola. Napodobali ji, jaká byla, když byla náctiletá. Vím, že jí andělé pomáhali, aby si dokázala vychutnat každou stránku svého života.

Dál mi vyprávěla o všech věcech, díky kterým si užívá víc života. Nemusela jsem dělat nic jiného než tam stát, poslouchat a usmívat se. “Začala jsem zvát některé své sousedy k sobě domů na kávu a když jedu v autobuse, vždy si sednu vedle někoho a začnu si s ním povídat.” Opravdu dělala maximum, aby si užívala života. “Lorno, člověk nepotřebuje peníze, aby si užíval života, a i se svými bolestmi a strastmi toho stále mohu tolik dělat. Jen jedné věci v životě lituji, a sice že jsem promarnila všechna ta léta, aniž bych opravdu žila život naplno.” Když jsme se loučily, řekla mi: “Kéž bych byla slyšela andělské poselství o užívání si života o dvacet let dříve!”

Žehnám vám dnes – nechť užíváte života naplno.

Lorna