Jdi na obsah Jdi na menu

VÁNOČNÍ ČLÁNKY

valka.jpgKDYBY JEN VŠICHNI DOVOLILI, ABYCH JEJICH SRDCE PŘED STO LETY OBMĚKLA, MINULOST BY BYLA TAK JINÁ

Vždy jsem velmi dojata příběhy německých a britských vojáků, kteří přestali bojovat na Štědrý večer a Boží hod roku 1914, hráli spolu fotbal a zpívali písně. Tito muži dovolili svým srdcím, aby na Vánoce obměkla, a když to učinili, setkali se a povídali si, neviděli žádný důvod, proč by měli proti sobě bojovat. Tito vojáci, obyčejní lidé, ten den vytvořili mír. (Byl o tom natočený nádherný film, kdo nezná, vřele doporučuju: Šťastné a Veselé pozn. překl.)

Kdyby tehdy i generálové, politici a vůdci dovolili svým srdcím, aby také obměkla, historie 20. století by byla velmi odlišná.

Sto let poté my všichni musíme otevřít svá srdce a nechat do nich vstoupit mír. Andělé pracují velmi pilně na místech, kde je válka, a v domově každého z nás, aby nám pomohli otevřít naše srdce a dovolit, abych do nich vstoupil mír.

My všichni musíme sehrát svou roli tím, že budeme více laskaví k ostatním a postavíme se tam, kde je konáno něco špatného, ať na rodinné, místní, národní nebo mezinárodní úrovni.

Jak zjistili onoho dne němečtí a britští vojáci - všichni jsme propojeni.

Nechť mír Vánoc je s vámi, vašimi rodinami a všemi, které milujete.

lorna-a-starik.jpgJE NĚKDO, KOMU BYSTE DNES MĚLI UKÁZAT LÁSKU?

Pozorovala jsem jeden mladý pár, když otec vyndal kočárek z auta a dal do něj malé asi dvouleté dítě. Matka a dítě šly na nákup a otec odjížděl někam autem, zřejmě do práce. Ten pár se objal, pozdravil se a já jsem se s radostí dívala na to, jak se otevřel strážný anděl jejich syna a dal mu ruku pod bradu, čímž ho vybízel, aby se podíval nahoru. Anděl chtěl, aby se chlapec díval a všiml si lásky, kterou měli jeho rodiče jeden pro druhého.

Je tak důležité, abychom dávali znamení lásky - rodičům, dětem a svému okolí.

Je ve vaše okolí někdo, komu byste dnes měli ukázat lásku?

Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným.

Lorna