Jdi na obsah Jdi na menu

VÁNOČNÍ NEWSLETTER - PROSINEC 2015

24. 12. 2015

xmas-lantern.jpgDrazí přátelé,

pro mě jsou Vánoce velmi speciální dobou roku. Celý rok se na ně těším. Svět čekal na narození dítěte, které přinese lásku, naději a důvod k životu. To dítě se narodilo před dvěma tisíci lety a od toho dne slavíme narození Ježíše. Věřím, že každé náboženství ví o narození Ježíše a je si vědomo tohoto ročního času, Vánoc. Všichni se snažíme mít ve svých srdcích více lásky a soucitu.

Také jsme si vědomi toho, že tyto Vánoce, jsou miliony lidí daleko svých domovů: muži, ženy a děti. Nebudou mít tyto Vánoce stejné pohodlí jako vy a já. Musíme myslet na to, abychom v tuto dobu dávali a sdíleli. Myslím, že nejdůležitější místo, kde člověk může začít, je ve své vlastní zemi, ve své rodině, mezi přáteli či sousedy. Potom, máte-li ještě dost a můžete-li podarovat někoho, koho neznáte, někoho někde na světě, otevřete své srdce a udělejte to.

Vánoce jsou výjimečným časem, kdy můžeme ukázat, že nám na něčem záleží a že milujeme. Je to čas stavění mostů, objímání a říkání rodině a přátelům, že je máte rádi. Pokud jste s někým rozhádaní, jestli vás někdo zranil nebo jste uražení, Vánoce vám dávají příležitost uzdravit tyto rány láskou. Obejměte jeden druhého a přivolejte zpět radost. Vězte, že jste potřební a milovaní svou rodinou a přáteli. Ujistěte se, že nikdo z vaší rodiny nebo z vašich přátel nebude tyto Vánoce sám. Občas zapomeneme na starou tetičku nebo strýce. Myslíme si, že je přes Vánoce navštíví někdo jiný. Všichni si myslíme, že nejsme vítáni, protože staří lidé dokážou být někdy nevrlí, ale to neznamená, že chtějí být o Vánocích sami. Jsou jen velmi smutní a zranění. Ukažte jim lásku a dejte jim najevo, že vám na nich záleží.

Miluji Vánoce, protože dávají tolik příležitostí ukázat soucit a lásku, dělat dobré věci, být k sobě laskaví. Nezapomeňme na své sousedy. Myslím, že by bylo skvělé vzpomenout si na sousedy ve vašem domě nebo čtvrti, o kterých si myslíte, že jsou možná sami. Možná jste si celý rok říkali, že toho či onoho souseda nemáte moc v lásce. Možná jste na ně naštvaní, protože jsou hluční, nebo že jsou zvědaví a sledují každý pohyb na ulici, ale zamyslete nad tím na chvíli a otevřete svá srdce. Dejte jim maličký dárek. Nemusí moc stát. Může to být čokoláda, ovoce, květina, pozvání k vám domů na kafe s vaší rodinou, vánoční pohled. Pamatujte, že Vánoce jsou o dávání a sdílení. Ujistěte se, že nikdo ve vašem okolí nebude tyto Vánoce sám.

V tuto roční dobu jsou otevřené brány nebe o něco víc než obvykle a miliony andělů jimi proudí jako nekonečné světlo. Každý anděl nese tu vzácnou kouli světla, která obsahuje tolik lásky. Andělé shazují tyto světelné koule do každého jednoho domova na světě. Ať už je to dům, byt, auto, papírová krabice, chodba, cesta nebo místo někde na poli, andělé tam shodí světelnou kouli radosti a lásky. O tyto dary z nebe nikdo nepřijde, na nikoho není zapomenuto. Bůh posílá tyto dary do každé rodiny na světě. Tato koule světla, kterou andělé shazují, je dar od Boha. Andělé neshodí tuto kouli jen jednou na jeden domov, ale mnohokrát za sebou. V tento vzácný roční čas nezáleží na tom, jakého jste vyznání, nebo jestli věříte či ne, tito andělé stejně shodí tuto vzácnou světelnou kouli na váš domov pro celou vaši rodinu. Je jedno, kde na světě jste, nepřijdete zkrátka. Obdržíte tento vzácný dar světla, lásky a radosti, ať se děje cokoliv.

Od dob, kdy jsem byla malé dítě, vídám tyto anděly, jak nosí světelné koule a shazují je na každý domov, i když jsem nikdy úplně nechápala, co znamenají. Mnoho, mnoho let o nich ráda vyprávím světu. Každé Vánoce od narození mých vnoučat, vidím jejich vánoční nadšení, i když jsou ještě tak malá. Už napsala dopisy Santa Clausovi a jsou si velmi vědoma toho, že Santa Claus jim může přinést pouze jeden dárek, protože se musí ujistit, že má dárky pro všechny děti na světě. Jak říká jeden z mých vnuků: šéring is kéring (Sharing is caring = Volně přeloženo to znamená: když se s někým o něco podělíme, dáváme tím najevo, že nám na tom člověku záleží")

Děti právě přišly z nebe, a když andělé shazují tu vzácnou kouli světla na jejich domov a ona exploduje a vyplní každou skulinu a dotkne se každého v onom domově, děti přijmou tento dar od Boha bez váhání. Dovolí ji, aby je naplnila láskou a radostí a spojila je s jejich vzpomínkami na nebe, protože děti přišly čerstvě z nebe.

Na druhou stranu pro dospělé je to skutečně těžké, protože jsme dovolili hmotným věcem a každodennímu stresu, stejně jako bolesti a ublížení, aby nám zabránily užívat si Vánoc. Když jsme my dospělí v tento vánoční čas v přítomnosti dětí, cítíme jejich radost a lásku, což se dotkne našich srdcí a pomáhá nám to znovu se spojit s touto radostí a láskou. Dospělým to pomáhá vybavit si vzpomínky na nebe, které v nich stále jsou, jen je uzamkli.

Jedny Vánoce jsem byla venku na procházce a potkala jsem mladou ženu s dítětem. Andělé mi řekli, abych se zastavila a pozdravila ji, a tak jsem ji pozdravila. Řekla jsem ji, že její dítě je tak krásné a tak klidné, když spí v kočárku. Poděkovala mi a začala vyprávět o své holčičce a o věcech, které dělá. Její strážný anděl ji objímal s takovou láskou a měl kolem ní omotaná křídla. Strážný anděl její holčičky nad ní držel svou zlatou ruku, zatímco ona spala. Když jsem se chtěla rozloučit, andělé mi řekli, abych jí popřála Šťastné a veselé Vánoce, což jsem také udělala, načež se ta žena na mě otočila a řekla "Nenávidím Vánoce. Moji rodiče se mnou nemluví. Nechtějí se znát ani ke svému vnoučeti." Řekla jsem jí, jak mi poradili andělé: "Jste si jistá?" Na moment se na mě zadívala a pak řekla "Ano." Řekla jsem jí "Myslím, že se mýlíte. Možná si jen myslí, že je nepotřebujete." V tu chvíli jí obklopilo mnoho andělů. Ti mě požádali, abych se jí zeptala, co by si přála k Vánocům. Na chvíli se zamyslela a pak řekla "být se svou rodinou. Být s mamkou a taťkou, říct jim, že je mám ráda a vědět, že i oni mají rádi mě a moji dcerku. To je všechno, co chci k Vánocům". Řekla jsem jí "napište svým rodičům dopis. Řekněte jim o všech věcech, které vaše holčička dělá, a pošlete jim vaše fotky. A nezapomeňte se modlit". Modlím se za tuto mladou ženu a doufám, že se jejích rodičů dotkne duch Vánoce a že oni přijmou dary, které jim andělé přinášejí, ty koule světla, lásky a radosti, a že na Vánoce přijmou svou dceru a vnučku do svého domova.

Nakonec bych chtěla využít této příležitosti k tomu, abych poděkovala všem z vás, kteří jste přispěli na mou nadaci pro děti. Vaše podpora tolik znamená a je skvělé vidět, jak se spojují lidé z celého světa, aby pomohli dětem na tomto světě, které to skutečně potřebují. Spolu s našimi nadačními akcemi se nám tento rok podařilo vybrat přes 60 000 euro, které budou na konci tohoto měsíce rovně rozděleny mezi naše tři vybrané nadace: Blue Box, Unicef Ireland Syria Appeal a APA A Partnership with Africa.

V novém roce vám povím více o specifických projektech, na které budou tyto peníze použity.

Ještě jednou vám mockrát děkuju.

Více informací o mojí nadaci naleznete zde: www.lornabyrne.com/about-lorna/foundation

Požehnání a Šťastné Vánoce,

Lorna