Jdi na obsah Jdi na menu

VDĚČNOST JE KLÍČ, KTERÝ OTEVŘE DVEŘE, KTERÉ SE VE VAŠEM ŽIVOTĚ ZDAJÍ BÝT ZAVŘENÉ

29. 11. 2014

thank-you.jpgMnoho lidí tráví svůj čas tím, že se soustředí na to, co nemají - na svoje ambice nebo cíle, na peníze, které chtějí vydělávat, na věci, které chtějí koupit sobě a své rodině. Soustředí se na to, co nemají, a zapomínají si všímat toho a děkovat za to, co mají.

Miluju myšlenku díkuvzdání - je to den, který nám připomíná, abychom děkovali, a já bych si přála, aby se slavil po celém světě. Naše životy by se změnily, kdybychom si zvykli vzdávat díky nejen jeden den v roce, ale každý den.

Často se stává, že člověk, který má mnoho hmotných věcí, nechápe, že někdo, kdo podle něj má mnohem méně než on, se zdá být šťastnější než on. Důvod je prostý - ten někdo, kdo se zdá mít mnohem méně, si váží toho, co má, užívá si toho a je za to vděčný.

Když děkujeme za to, co máme, uznáváme tím všechna požehnání, která dostáváme; věnujeme svou pozornost tomu a soustředíme se na to, co máme. Jdeme životem kupředu s vděčností, krok za  krokem, žijeme svůj život tak, jak se má žít. Když žijeme svůj život ve vděčnosti, soustředíme se na dveře, které jsou otevřené, a dveře, které se zdály být zavřené, se často otevřou.

Když se zaměřujeme na to, co nám chybí, cítíme úzkost a děláme si starosti. Neposouváme se dopředu, ale máme tendenci zaseknout se na tom, že se snažíme otevřít dveře, které pro nás v tu chvíli nejsou otevřené, a když tohle děláme, dostáváme se do stresu a máme pocit, že nikdy nedostaneme to, co chceme, což má za následek, že si nevšímáme, a už vůbec nevážíme radostí, které už jsou v našem životě.

Pokaždé, když ze srdce poděkujeme Bohu - nebo nějakému člověku - naše radost a požehnání vzrůstají. Ale andělé mi říkají, že vděčnost nepřitahuje jen více radosti a požehnání. Říkají mi, že když roníme slzy vděčnosti za to, co máme, z našich slz vycházejí požehnání, požehnání pro druhé, kteří nemají tolik štěstí jako my.

Vděčnost je ve skutečnosti modlitba - modlitba, která přináší požehnání nejen vám, ale každému na světě.

Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným.

Lorna