Jdi na obsah Jdi na menu

VIZE UPROSTŘED NEW YORKU

30. 6. 2014

ramadam.jpgKdyž jsem před pár lety šla jednou rušnou ulicí v New Yorku z jednoho setkání na druhé, všimla jsem si jednoho muže tmavší pleti, jak sedí na schodech vedoucí ke dveřím a v rukou má růženec. Světlo jeho strážného anděla se otevřelo. Byl ohromný, stál přímo za ním, a vypadal velmi mužně, byl stříbrný a bílý. Bylo to, jako by ten anděl vyzařoval lásku a soucit.

Ten muž byl hluboko v modlitbách. Jeho anděl mi beze slov řekl, že se modlí za mír. Když mi to řekl, cesta před námi se rozsvítila. Byla jsem trochu zmatena; nechápala jsem, co se děje. Šli jsme dál, ale všechno přešlo do zpomaleného pohybu. Viděla jsem hromadu bot, což mě zmátlo ještě víc. Říkala jsem si, jestli je to obuvnictví, ale pak jsem si uvědomila, že ty boty jsou obnošené. Dívala jsem se kolem a stále jsem nechápala, co se děje. Viděla jsem muže, jak stojí na jedné straně rušné ulice. Jeden z nich před sebe rozprostřel na zem deku a položil se na ni. Teď jsem si uvědomila, co vlastně vidím. Byli to muslimové při modlitbě. Otočila jsem se napravo a v místnosti v přízemí jsem viděla asi sto mužů, kteří leželi na zemi. Kolem nich byly stovky modlitebních andělů. Cítila jsem, že má vlastní duše se ponořila do modlitby, všechno v té místnosti jakoby zářilo. Věděla jsem, že je to kvůli modlitebním andělům, kteří proudí do nebe jako nekonečný tok modliteb. Byla jsem tak ohromena a nadšena tím, co jsem viděla a cítila. Připojila jsem se k jejich modlitbě, aniž by to věděli. Toužím po dni, kdy se všechna náboženství budou modlit společně.

Tento víkend budu myslet na své muslimské přátelé, kterým začíná ramadán. Příští týden budu v New Yorku a těším se na to, že se budu s některými z nich modlit, až tam budu.

Ať je vaše náboženství jakékoliv, chtěla bych vás požádat o to, abyste se pomodlili za jednotu mezi Sunnity a Šíity.

Ramadan Mubarak (což prý znamená „blahopřání k ramadánu“)

Požehnání vám všem, vašim rodinám a přátelům.

Lorna