Jdi na obsah Jdi na menu

VŠICHNI BYCHOM SE MĚLI CÍTIT UŽITEČNÍ

25. 4. 2012

angel-baby.jpgNedávno jsem v Dublinu viděla velmi vysokého a hubeného postaršího muže, jak tlačí velký kočárek s dvojčaty. Na každé straně po jeho boku byl jeden anděl a pomáhal mu tlačit. Jeho strážný anděl se otevřel, podíval se na mě a řekl mi, že je to pro toho muže velmi těžké, že ho bolí kosti, ale že chtěl ukázat své dceři, že jí dokáže pomoct s jeho vnoučaty. Potom, co ke mně promluvil, se jeho strážný anděl otočil a podíval se na toho muže s takovou láskou a pochopením. Ten muž se na mě podíval a v jeho očích jsem viděla, jak je pyšný na svoje vnoučata a na to, že je schopný jim pomáhat.

Každý člověk se potřebuje cítit učitečný. Tolik lidí dnes, obzvláště ti nezaměstnaní se necítí užiteční a to snižuje jejich lásku k životu. Pamatujte, že každý kolem vás chce být užitečný.

Máte nějakou možnost, abyste jim pomohli cítit se užiteční? Nezáleží na tom, jestli si myslíte, že vy byste to mohli udělat lépe nebo rychleji – naslouchejte, možná vám váš strážný anděl říká, že nějaký člověk ve vašem okolí potřebuje příležitost k tomu, aby něco udělal a mohl díky tomu získat trochu sebeúcty, aby mohl nějak přispět.

S požehnáním,

Lorna