Jdi na obsah Jdi na menu

VŠICHNI SE MUSÍME MODLIT

3. 7. 2015

candles.jpgNikdy jsem nezapomněla na bombové útoky v Dublinu 17. května 1974, kdy zemřelo 26 lidí a nenarozené dítě a další stovky lidí byly zraněny. V naší Irské republice jsme nikdy nezažili hrůzy války, ale v severním Irsku bylo od konce šedesátých let až do roku 2000 zabito přes 3000 lidí a mnoho dalších bylo zraněno.

Celý svět zažívá tyto hrůzy, lidé jsou zabíjeni na svých dovolených, během modlení v kostelech, synagogách, mešitách. Všichni bychom měli mít svobodu se modlit, jezdit na dovolenou, procházet se po ulici, chodit do práce, děti by měly chodit do školy beze strachu, že budou zabity lidmi, kteří chtějí válku.

My všichni se musíme modlit za světové vůdce, aby našli řešení, i za ty, kteří provádí tato strašná zvěrstva, aby přestali, aby naslouchali svým srdcím, aby obměkli a pochopili, že mír je jediné řešení, že se všichni musíme mít rádi. Anděl Hosus mi před mnoha roky řekl, že je snadné vytvořit válku, ale nejtěžší je udržet mír.

Včera jsem se celý večer modlila a nevěděla jsem proč (Lorna mluví o předvečeru střílení v Tunisku). Ptala jsem se Boha, jestli se něco děje, ale neodpověděl mi. Modlitební andělé byli jako nekonečný vodopád, který plynul vzhůru. Věřím, že kdyby nebylo mých modliteb, ještě více lidí by zemřelo nebo bylo zraněno při tom zvěrstvu na pláži v Tunisu.

Všichni se také musíme naučit neházet všechny muslimy do jednoho pytle, protože jsou to stejní lidé jako vy a já, jsou to matky a otcové, prarodiče, tety a strýci a přátelé. Jejich děti se ptají, co udělaly špatně, že musí křičet bolestí zmítány hrůzami války. Neudělaly nic.

Prosím pomodlete se za mír na světě, kdykoliv si na to vzpomenete, a podívejte se na své vlastní děti.

Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným.

Lorna