Jdi na obsah Jdi na menu

ZPĚT Z ETIOPIE

7. 3. 2016

12791056_10153975287017630_4680998843231996639_n.jpgVšechny vás zdravím, 7. března jsem se vrátila z Etiopie!

Byla to srdceryvná cesta. Když jsem si doma pustila vodu z kohoutku, abych si umyla ruce, a viděla jsem vodu, jak teče, uvědomila jsem si, jaké štěstí máme v Irsku a v mnoha dalších zemích. Bereme vodu jako samozřejmost. V Etiopii byly chvíle, kdy jsme neměli žádnou vodu, abychom si umyli ruce, a dát si sprchu bylo mnoho, mnoho dní naprosto vyloučené. Voda byla pouze na pití. Představte si, že byste měli jen dvacet litrů vodu na týden na celou rodinu! Ta vody se používá pouze na pití, na nic jiného.

Etiopie je překrásná země a její obyvatelé mi přišli velmi přátelští a nápomocní, ale byly to hlavně děti, které se dotkly mého srdce. Děti, se kterými jsem se potkala, toho měly tak málo, a přesto byly tak šťastné a plné života. Obzvlášť děti z vězení. Pomáhat těmto ženám a dětem je velmi důležité. Tyto mladé matky byly ve vězení pro malicherné "zločiny". Mnoho z nich bylo znásilněno, a proto otěhotnělo. To bylo v jejich rodinách považováno za rodinnou ostudu, a proto byly ze svých domovů vykopnuty. V některých případech zemřeli jejich manželé a ony neměly jak uživit své děti. Jejich zločiny spočívaly v tom, že ukradly jídlo, aby mohly nakrmit sebe a své děti, protože měly hlad. Nesmíme zapomínat, že děti jsou nevinné. Neudělaly nic špatného. Jejich matky byly donuceny ke zločinu, protože byly samy oběti. Musíme mít soucit. Nadace Lorny Byrne dává těmto matkám šanci naučit se nové dovednosti, aby až vyjdou z vězení, si mohly vydělat na živobytí. To znamená, že nemusí krást kvůli hladu a neskončí zpět ve vězení. Vím, že jejich guvernér má velké srdce a snaží se zlepšit a usnadnit život těchto žen a dětí. Dokonce posílá čtyři děti do školy mimo vězení!

Ještě sem v následujících dnech vložím pár příspěvků o své cestě. Doufám, že se tyto příspěvky dotknou vašich srdcí a budete dál podporovat moji nadaci. Pamatujte, že to nejsou jen děti v Etiopii, kterým pomáháme, ale také v Irsku a v Sýrii. Bože prosím nechť pomůžeme mnoha dětem, které to potřebují. Nezapomeňte, že bez vaší pomoci to nezvládnu. Jednoho dne to může být vaše dítě nebo vnouče, které potřebuje pomoc. Vím, že byste chtěli, aby někdo pomohl vašemu dítěti, kdyby bylo v nouzi.

Prosím sdílejte tyto příběhy, aby více lidí jako vy mohlo pomoct.

Přispět můžete na tomto odkazu:  http://www.lornabyrne.com/donate/ 
Jakákoliv pomoc je vítaná.

Požehnání vám, vašim rodinám a milovaným.

Lorna.