Jdi na obsah Jdi na menu

ZPRÁVY Z FINSKA

27. 9. 2012

srdce.jpgHELSINKY

Děkuji stovkám z vás, kteří jste za mnou včera přišli do knihkupectví Akateeminen Kirjakauppa a Otova !!!FOTKY ZDE!!!. Bylo skvělé se potkat s tolika z vás. A dneska odpoledne 1500 lidí v sále Finlandia – to je mé největší publikum, jaké jsem kdy zažila.

Když jsem byla včera v centru Helsinek, viděla jsem anděla naděje. Těším se, až ho dnes odpoledne detailně popíši. Bylo skvělé vidět, že anděl naděje působí i zde mezi Finy, aby ve vás probudil naději. Jak jsem včera říkala publiku, nejbáječnější věc na andělovi naděje je pro mě to, že je k nám stále natočen a pokyvuje na nás. Já stále říkám, že naděje je tak důležitá, nadělá činí z nemožného možné.


PÉČE O NAŠE ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Naše planeta nepatří vládám, nadnárodním společnostem nebo těm nejbohatším. Patří vám i mně, obyčejným lidem a je naší zodpovědností se postavit a vyjádřit svůj názor.

Andělé mi říkají, že Finsko je skvělý příklad země, která se stará o své životní prostředí. Je si více než většina zemí vědoma toho, jak hodnotné a vzácné je životní prostředí. Jak jim říkám, neuvědomují si, jaké štěstí mají, že mohou jít ven do lesů kolem měst a sbírat houby a různé jedlé plody. Ale andělé mi říkají, že ani Finsko toho nedělá dostatečně. Je třeba, aby se snažilo víc. Andělé mi toho ukázali tolik, co ještě Finové musí udělat. Musí více chránit své stromy a musí být velmi opatrní v rozhodnutích týkajících se těžebního průmyslu a společností, kterým je dovoleno těžit.

S požehnáním

Lorna