Jdi na obsah Jdi na menu

ZPRÁVY Z PRAHY

10. 4. 2013

praha.jpg

O NÁBOŽENSTVÍCH + AUTOGRAMIÁDA V PRAZE

Jeden z nejtěžších úkolů při udržení světového míru je přimět lidi, aby si přestali myslet, že jejich náboženství je lepší než ta ostatní. O Boha by se nemělo soutěžit. Náboženství by nemělo mít nic společného s egem a církve by neměly být o moci a penězích. Církve se musí přestat snažit překonvertovávat lidi.

Náboženství, která se společně modlí jako jedno, budou základním kamenem nového a významně mírovějšího světa. Když mluvím o tom, jak je důležité, aby se lidé z různých náboženství spojili a společně modlili, dostávám často odpověď “Ale to my už děláme.”

Bývá mi ale řečeno, že způsob, jakým se lidé z různých náboženství společně modlí, je nucený a omezený, omezený tím, v jakém rozsahu probíhá, jak často a kdo se ho účastní. Pro všechny z nás se musí stát normálním, nehledě na naše vzdělání, společenský status, metody nebo místo modlení, abychom se společně setkávali s otevřenými srdci.

Je mi řečeno, že pokud to opravdu začneme dělat, strhneme tím zdi, které existují mezi různými náboženstvími a urychlíme duchovní evoluci lidstva, která učiní z našeho světa mnohem lepší místo.

Mockrát děkuji všem z vás, kteří v pondělí přišli na autogramiádu, aby se se mnou setkali. Byla jsem v šoku délkou fronty, která se táhla po Václavském náměstí. Opravdu si vážím toho vřelého přijetí a času, který jste byli ochotní vystát, abyste se se mnou setkali.

Tuto krásnou kresbu mi dala na autogramiádě Josefína. Příští týden vám ještě ukážu nějaké další kresby, které jsem dostala.

ajosef.jpg

 

PRAHA A LUCERNA

Od chvíle, kdy jsem shlédla z letadla na Prahu jsem byla povznesena krásou tohoto města. Také jsem byla dojata přátelskostí a vřelostí lidí, se kterými jsem se setkala. Včera večer se do úžasného sálu Lucerny andělé jen hrnuli. Jak jsem čekala po straně jeviště, musela jsem se skrčit téměř na kolena, abych viděla enormního anděla, který vydával mužskou podobu a měl zcela otevřena úžasná bílá křídla z peří, kterými přikryl každého člověka v sále. Byl plný světla. Vždy se cítím poctěna, když mi anděl dovolí, abych viděla jeho křídla.

(Musím to potvrdit, stál jsem v tu chvíli u Lorny a viděl, jak se naklání a natahuje hlavu, aby viděla do sálu. Nechápal jsem to. Vypadalo to, že tam někoho vyhlíží. Když pak na jevišti vysvětlila, že chtěla vidět tohoto anděla, musel jsem se pousmát. Lorna je opravdu skutečná.)

Když jsem se rozhlédla po sále, jeden anděl upnul mou pozornost na asi sedmiletou holčičku, která seděla se svým otcem. Její strážný anděl dovolil jinému andělovi, aby k ní přišel a ten před ní dělal bubliny, aby jí rozptýlil a udržel jí bdělou. To je jen prostý příklad toho, jak andělé přichází do našeho života, aby nám pomohli.

Další věc, kterou mi andělé řekli, je že si musíme začít víc užívat života, prostých věcí v životě jako například zpěvu ptáků za deště. Jsme tu jen na chvíli, a proto nenechávejme život, aby nám protekl mezi prsty. Hmotné věci si stejně nemůžeme vzít s sebou do nebe. Začněte proto hned, ať už je vám, kolik chce. Začnete si užívat života.

Mockrát děkuji všem, kteři si mě včera večer přišli poslechnout. Také bych ráda poděkovala Veronice za skvělý rozhovor, Ireně za úžasný překlad a Olze a celému týmu za organizaci. Děkuji také Denise z nakladatelství Euromedia. Zvláštní dík pak patří Honzíkovi a Pájovi za to, že jsou tak skvělými posly andělů.

Dnes jedu do Brna (zpráva je z rána, pozn. překl.) a potom do Bratislavy.

Požehnání vám, vašim rodinám a blízkým.

Lorna

Zde jsou fotky z autogramiády a z Lucerny. Fotky 1 – 31 a 73-85 dělala Jean, fotky 32 – 72 dělal profi fotograf Vladimír Kučera. Pro zobrazení fotek !!!KLIKNI ZDE!!!

P. S. Díky moc Míše, která nakreslila tohoto krásného anděla.

amisha.jpg